کسب و کار

آیا می توان همزمان اضطراب و افسردگی داشت؟

به کوتاه ترین شکل ممکن باید گفت بله، این نه تنها ممکن است بلکه بسیار رایج است. اضطراب و افسردگی میزان همبستگی بالایی دارند. این بدان معنی است که آنها غالباً در کنار اختلالات دیگر وجود دارند. در نمونه های آماری تخمین زده می گردد که حدود 50 درصد از مبتلایان...

31 شهریور 1399

دولت نقشه راه گردشگری ایران را تصویب کرد

خبرنگاران: هیات دولت در جلسه عصر دیروز خود که به ریاست حسن روحانی رییس جمهوری برگزار گشت، سند راهبردی توسعه گردشگری را که نقشه راه گردشگری ایران است تصویب کرد.

22 شهریور 1399

نقشه جدید دولت برای بازار ملک رمزگشایی شد

نقشه ای که دولت برای تغییرجهت خرید های سرمایه ای از بازار مسکن در نظر گرفته، قرار است از جهت بازار سرمایه به اجرا دربیاید. اما ضعف آگاهی درباره جزئیات نقشه باعث شده است تعابیر مختلفی از جمله بورس مسکن درباره طرح ارائه گردد. اصل طرح، نه بر روی آپارتمان...

15 شهریور 1399

پیش بینی کاهش 6.5 درصدی رشد مالی آمریکا

خبرنگاران: فدرال رزرو بار دیگر با تاکید بر تعهد خود مبنی بر حمایت مضاعف از اقتصاد گفت که پیش بینی آن از فراوری ناخالص داخلی کاهش 6.5 درصدی بوده و این در حالی است که نرخ بیکاری به 9.3 درصد افزایش خواهد یافت.

21 مرداد 1399

سد چپرآباد اشنویه با دستور روحانی به بهره برداری رسید

سد چپرآباد اشنویه با دستور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، امروز پنجشنبه به صورت ویدئوکنفرانس به بهره برداری رسید.

15 مرداد 1399

نگاهی به مشخصات خودرو برقی دایسون؛ مرگ زودرس جدی ترین رقیب تسلا

از زمانی که تسلا مفهوم خودرو الکتریکی را به صورت امروزی وارد فرهنگ خودروسازی کرد، شرکت ها و استارتاپ های بسیاری وارد حوزه خودروسازی الکتریکی شدند. بسیاری از این شرکت ها عمر کوتاهی دارند و ایده های ناب آن ها نیز به همراه شرکت کشته می شود. دایسون نیز یکی...

10 مرداد 1399

تنگناهای اقتصادی بودجه عمومی کشور، توجه به منافع نسل های آینده در انتشار اوراق بدهی ضروری است

علوی راد گفت: دولت در انتشار اوراق بدهی با هدف جبران کسری بودجه خود باید منافع نسل های آینده را مدنظر قرار دهد.

9 مرداد 1399

واکنش به یک فاجعه انسانی ، نام هزار کشته کرونا بر صفحه اول نیویورک تایمز

روزنامه معتبر نیویورک تایمز در شماره روز یکشنبه خود نام هزار قربانی بیماری کووید-19 را در آمریکا روی جلد خود ثبت و یک صفحه متفاوت خلق کرد.

4 مرداد 1399

109 هزار نفر از بیکاران اصفهانی را دانش آموختگان تشکیل می دهند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: 109 هزار نفر از مجموع 250 هزار نفری بیکاران این استان را دانش آموختگان تشکیل می دهند.

1 مرداد 1399

تفاوت شمال گوا با جنوب گوا؛ کدام برای سفر بهتر است؟

گوا کوچک ترین ایالت هند است و به دلیل سواحل تفریحی و زیبا و جاذبه های تاریخی و غذاهای خوشمزه اش شهرتی جهانی پیدا کرده است. سالانه میلیون ها نفر گوا را برای سفر انتخاب می کنند و با استفاده از تور گوا یا تورهای ترکیبی بمبئی+گوا به این منطقه از هند سفر می کنند....

25 خرداد 1399

سی ان ان: نیویورک به دلیل کمبود تخت و تجهیزات پزشکی شبیه کشورهای دنیا سوم شده است

شبکه خبری سی ان ان در گزارشی درباره اوضاع شهر نیویورک پس از شیوع گسترده ویروس کرونا، با جهنم توصیف کردن این شهر، آن را به دلیل کمبود تخت بیمارستانی و تجهیزات پزشکی شبیه کشورهای دنیا سوم توصیف کرد.

31 اردیبهشت 1399

چگونه برای بیمه بیکاری کرونا ثبت نام کنیم؟ ، نحوه محاسبه مبلغ بیمه بیکاری

به گزارش تجارت نیوز، اخیرا خبر جدید برای بیکار شده های ناشی از کرونا منتشر شد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای پیشگیری از شیوع ‫کرونا‬ و حفظ سلامت کارگران‬ مشمول ‫ قانون کار و تامین اجتماعی‬ که شغل خود را از دست داده اند، ازاین پس برای ثبت...

31 اردیبهشت 1399

آیا رونق گردشگری اسپانیا رو به افول است؟

کاهش نرخ سود، بهای بنزین و ناآرامی در مراکز دیگری تفریحی که در کناره های دریای مدیترانه معمولا گردشگران را به خود جلب می کردند باعث شد که اسپانیا محل امنی برای هجوم گردشگران باشند و تابستان گذشته یکی از بهترین فصول گردشگری این کشور.

28 اردیبهشت 1399

شرایط سبزوار در پی افزایش شیوع کرونا قرمز است

خبرنگاران/خراسان رضوی فرماندار سبزوار گفت: با توجه به افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان ناشی از شیوع ویروس کرونا شرایط این شهرستان قرمز اعلام شده است.

26 اردیبهشت 1399

رونق یا رکود، دو سرنوشت متفاوت استارتاپ ها در روبرو با کرونا

مصاحبه دکتر نعیم ابراهیمیان، معاونت بازرگانی فروشگاه اینترنتی اکالا با روزنامه دنیای اقتصاد به بهانه تاثیر ویروس کرونا بر فضای استارتاپی کشور.

23 اردیبهشت 1399

خبرنگاران استاندار: کارکنان ادارات خراسان شمالی تا 15 فروردین دورکاری کنند

بجنورد - خبرنگاران - استاندار خراسان شمالی پس از نشست ویدئوکنفرانسی با رییس جمهوری که با موضوع ویروس کرونا برگزار گشت، دستورات جدیدی برای پیشگیری از انتشار این بیماری صادر کرد که موافقت ادارات با مرخصی و یا دورکاری کارکنان خود تا نیمه فروردین از آن جمله...

20 اردیبهشت 1399

ترس از کرونا، آمریکایی ها را برای خرید اسلحه به صف کرد!

ایرنا نوشت: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، در آمریکا نه تنها فروشگاه های مواد غذایی به دلیل ترس مردم این کشور از شیوع ویروس کرونا خالی از کالا شده اند بلکه مردم برای خرید سلاح نیز به فروشگاه ها هجوم آورده اند.

16 اردیبهشت 1399

قاطعیت استاندار در موضوع کرونا کافی نبود، به فرایند اجرای انتخابات در حوزه مرکزی هرمزگان معترضیم

خبرنگاران/هرمزگان عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس در جمع خبرنگاران به نقدها لغو برگزاری جلسه استاندار با مجمع نمایندگان و عدم تأیید نتایج یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه مرکزی واکنش نشان داد.

15 اردیبهشت 1399

آزمایش کرونای یکی از کارمندان سنای آمریکا مثبت شد

سناتور دموکرات ایالت واشنگتن از مثبت بودن آزمایش کرونای یکی از کارکنان دفتر خود خبر داده است.

11 اردیبهشت 1399

آیا تمام اموال بدهکار توقیف می شود؟

اگر فرد بدهکار شغلی خاص داشته باشد نمی توان وسایل و ابزار کسب و کار او را توقیف کرد. زیرا این ابزار برای سایر اشخاص تحت تکفل فرد بدهکار ضروری و لازم است.

9 اردیبهشت 1399
تعداد: (75)