5 موزه مشهور فرانسه، پاریس

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، موزه ها خانه هایی ارزشمند هستند که تکنولوژی بشر امروز را با هوش و خلاقیت گذشتگان به چالش می کشند. آثاری به راستی منحصربه فرد که حتی پیشرفته ترین اختراعات امروزی نیز در برابرشان سر تعظیم فرود آورده اند. شاید به همین دلیل است که این مجموعه های ارزشمند به محبوب ترین جاذبه های گردشگری در تمام شهرهای جهان تبدیل شده اند. در این مطلب می خواهیم سفری کوتاه به پاریس، خانه بزرگ ترین موزه های جهان داشته باشیم و با مشهورترین موزه های این شهر آشنا شویم.

5 موزه مشهور فرانسه، پاریس

پاریس را بی هیچ اغراقی می توان یکی از خارق العاده ترین شهرهای دنیا دانست. شهری که نویسندگان بزرگ از دل آن بیرون آمده اند و آثاری ماندگار چون گوژپشت نتردام و بینوایان را به دنیا هدیه کردند. سرزمینی که سختی ها از سر گذرانده اما همچنان زمزمه های عاشقانه از گوشه گوشه آن به گوش می رسد. این شهر پر است از بناهایی که هر کدام داستان هایی برای گفتن دارند و گردشگران مشتاق را برای شنیدن به سوی خود فرا می خوانند. هر کدام از خود به تنهایی ساعت ها ذهن بازدیدنمایندگان را به چالش می کشد؛ اما در میان تمام بناهای تاریخی و جدید، موزه های این شهر با آثار بسیار ارزشمند و زیبای خود توانسته اند گوی سبقت را از دیگر جاذبه ها بربایند. اگر شما نیز قصد سفر به پاریس را دارید دیدن این بناهای ارزشمند را در از دست ندهید.

موزه های فرانسه، پاریس

شهر پاریس پایتخت فرانسه، مملو است از موزه هایی که هر کدام آثاری ارزشمند از تاریخ تمدن بشری را به نمایش می گذارند.

موزه The Centre Pompidou

پمپیدو بزرگترین موزه هنرهای معاصر در اروپا است که مجموعه ای عظیم از آثار ارزشمند هنرمندان این قاره سرسبز را در خود دارد. نمای خارق العاده این موزه با طراحی مدرن و منحصربه فرد نمادی از آثار شگفت انگیزی است که در موزه خواهید دید. معماری موزه طرحی خلاقانه از دو معمار ایتالیایی و بریتانیایی است که توانستند با استفاده از ترکیب رنگی متفاوت و سیستم کانال های تهویه هوا که به جای درون ساختمان، با شیوه ای مبتکرانه در بیرون ساختمان به کار برده شده اند، مسابقه طراحی ساختمان موزه را برنده شوند.

ساختمان موزه پمیپیدو همانند موتورخانه ای مدرن است که با ورود به آن با دنیایی حیرت انگیز از هنر معاصر اروپا روبه رو می شوید. در این موزه شما می توانید از سینمای رپراتور، پرفومنس، کتابخانه مدرن و فضای نمایشگاهی بازدید کنید. پمیپیدو از پربازدیدترین موزه های فرانسه است.

روزهای کاری: شنبه، یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه و آدینه از ساعت 9 صبح تا 9 عصر و سه شنبه از 9 صبح تا 11 شب.

این مجموعه سه شنبه ها تعطیل است.

آدرس: Place Georges-Pompidou, 75004 Paris, France

موزه Du Quai Branly

دوکه برانلی دنیایی متفاوت از آسیا، آفریقا، اقیانوسیه و امریکا در شهر پاریس است. ساختمان بسیار زیبای ژان نوول در کنار رود سن میزبان این فرهنگ های غیر اروپایی می باشد. ساختمان موزه با پنجره های بزرگ و گیاهان تزئینی زیبا که خود را در میان دیوارها جای داده اند تزیین شده است. داخل موزه نیز همانند نمای بیرونی گردشگران را به خود جذب نموده و آن ها را دور از حال و هوای پاریس به دنیای انسان های اولیه می برد.

دوکه برانلی را می توان جز خاص ترین موزه های فرانسه دانست که آثاری مانند مجسمه های ازتک، مجسمه نیمه انسان دوگون، لباس پر از پر از پرو، ماسک گابنی ها و لباس های ویتنامی ها را به نمایش می گذارد.

روزهای کاری: شنبه، پنجشنبه، آدینه 11 صبح تا 9 شب و یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه 11 صبح تا 7 شب.

این مجموعه دوشنبه ها تعطیل است.

آدرس: 37 Quai Branly, 75007 Paris, France

موزهD Orsay

موزه اورسی 60 سال هنر و تاریخ کشور فرانسه را روایت می نماید. ساختمان موزه ایستگاه قطاری قدیمی بوده که در سال 1986 پس از یک دوره بازسازی به زیبایی طراحی و به یکی از جاذبه های شهر پاریس تبدیل شده است.

در این مجموعه زیبا 480 نقاشی از آثار امپرسیونیست، 1100 نقاشی از شاهکارهای پست اپرسیونیست و صدها آثار دیگر که هرکدام به تنهایی ارزشی غیرقابل وصف دارند را می توان دید. موزه اورسی از محبوب ترین موزه های فرانسه است که سالانه بیش از 3000 گردشگر از سراسر دنیا از آن بازدید می نمایند.

روزهای کاری: شنبه، یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه، آدینه از ساعت 9:30 صبح تا 6 بعدازظهر و پنجشنبه از ساعت 9:30 صبح تا 9:45 شب

این مجموعه دوشنبه ها تعطیل است.

آدرس: 1 Rue de la Légion dHonneur, 75007 Paris, France

موزه Petit palais

پتی پله یا کاخ کوچک از دیگر موزه های فرانسه است که در آن آثار هنری این کشور در معرض نمایش گذاشته شده است.

ساختمان این موزه بنایی بسیار زیبا است که در سال 1990 برای برگزاری نمایشگاه دنیای در شهر پاریس ساخته شد.

در پتی پله مجسمه های ارزشمندی از دوران باستان تا سال 1900 نگه داری می گردد. همچنین پتی پله به عنوان یکی از مجموعه های هنرهای زیبای پاریس بخش هایی شامل نقاشی های مشهورترین هنرمندان اروپایی، مجسمه های خارق العاده و آثاری گونان از کوربه، دوره و پوسن را دارا می باشد.

اگر به زیورآلات و ظروف قدیمی علاقه دارید می توانید از مجموعه طلاها و اشیا ارزشمند ساخته دست هنرمندان اروپایی مانند لالیک و گاله و همچنین ظروف سرامیکی در طبقه پایین مجموعه پتی پله دیدن کنید.

روزهای کاری: شنبه، یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و آدینه از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر

این مجموعه دوشنبه ها تعطیل است.

آدرس: Avenue Winston Churchill, 75008 Paris, France

موزه louver

در معرفی موزه های فرانسه به بزرگ ترین، محبوب ترین و پربازدیدترین موزه دنیا می رسیم. موزه لوور، مجموعه ای خارق العاده که منحصربه فردترین آثار تاریخی دنیا را در آن می توان دید. موزه ای که با نمای هرمی شیشه ای زیبایش گردشگران را برای کشف دنیای اسرارآمیز درونش فرا می خواند.

مجموعه موزه لوور در زمینی به مساحت 73000 هزار مترمربع قرار گرفته است. این موزه بسیار بسیار عظیم در سال 1793 با 537 نقاشی و 184 اثر تاریخی کار خود را شروع کرد. این موزه در سال های بعد با جمع آوری آثار ارزشمند هنری و تاریخی از سراسر دنیا با داشتن سالانه بیش از 10 میلیون بازدیدنماینده توانست عنوان پربازدیدترین موزه دنیا را به خود اختصاص دهد.

موزه لوور از 8 بخش مختلف شامل مصر باستان، یونان و رم باستان، شرق نزدیک، هنر اسلامی، تابلوهای نقاشی، مجسمه ها و تندیس ها، هنرهای تزئینی و طراحی ها و آثار چاپی تشکیل شده است. به دلیل عظیم بودن این مجموعه بهتر است قبل از ورود کاتالوگ موزه را تهیه نموده و قسمت های مورد علاقه تان را برای بازدید انتخاب کنید.

در حال حاضر بیش از 35000 نقاشی و آثار تاریخی در این موزه نگه داری می شوند و جالب است بدانید که بخشی از این موزه به ایران باستان و اثرهای به جا مانده از دوران هخامنشی اختصاص دارد. تابلوی مونالیزا و بانوی صخره ها اثر لئوناردو داینچی، لوح حمورابی، گاو بالدار آشوری، کتیبه داریوش متعلق به کاخ آپادانای شوش، بخش هایی از ستون ها و سرستون های تخت جمشید، بز طلایی دوران هخامنشیان و تندیس ونوس میلو بخشی از آثاری هستند که بیشترین بازدید را به خود اختصاص داده اند.

روزهای کاری: شنبه، یکشنبه، دوشنبه، پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 6 بعدازظهر و روزهای چهارشنبه و آدینه از ساعت 9 صبح تا 9 شب.

این مجموعه سه شنبه ها تعطیل است.

آدرس: Rue de Rivoli, 75001 Paris, France

کارت گردشگری پاریس، یک پیشنهاد ویژه

کارت گردشگری پاریس یا Paris Pass از خدماتی است که دولت فرانسه به گردشگران ارائه می دهد. با این کارت گردشگران می توانند از مزایایی مانند کاهش هزینه های بلیط اماکن گردشگری و موزه های فرانسه بهره مند شوند.

کارت های گردشگری به صورت دو، چهار و 6 روزه فروخته می شوند و دارندگان آن از امکاناتی مانند بازدید رایگان از موزه لوور، موزه اورسی، تور شهری رایگان با اتوبوس های روباز، تور کشتی سن، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و ده ها امکانات دیگر استفاده نمایند.

کارت گردشگری پاریس را می توانید به وسیله سایت https://www.parispass.com/paris-pass-prices.php خریداری کنید.

موزه های رایگان پاریس

در میان موزه های پاریس، مجموعه های ارزشمند دیگری وجود دارند که بسیار زیبا بوده و بازدید از آن ها رایگان می باشد. در ادامه تعدادی از این موزه ها به شما معرفی می کنیم.

  • موزه عطر فراگونارد Fragonard Perfume Museum
  • موزه هنرهای آسیایی در پاریس Asian Art Museum
  • موزه ویکتورهوگو Mison Victor Hogo
  • کاخ موزه کوچک Le Petit Palais
  • موزه بالزاک Maison De Balac

جهت خرید تور اروپا با همکاران بخش فروش تور در آژانس هواپیمایی وبلاگ فیسی بوک تماس بگیرید

منبع: ستاره ونک

به "5 موزه مشهور فرانسه، پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 موزه مشهور فرانسه، پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید