مقالات گردشگری

حجتی راهی قزاقستان می شود

به گزارش خبرنگاران، برگزاری چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قزاقستان و ملاقات با ماسی مف نخست وزیر و وزیران سرمایه گذاری و توسعه قزاقستان از اهداف این سفر است.

17 فروردین 1399

زیبایی های ولگاگراد

زیبایی های ولگاگرادزیبایی های ولگاگراد تنها در جنگ و نبردهای خونین و فداکاری های سربازانش خلاصه نمی شود در این شهر جاذبه های طبیعی و هنری فراوانی برای بازدید وجود دارد.

16 فروردین 1399

570 هزار نفر از اماکن تاریخی طبیعی همدان بازدید کردند

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان همدان با بیان اینکه غار آبی علیصدر در صدر توجه گردشگران است گفت: 570 هزار و 850 نفر از گردشگران نوروزی از ابتدای استقرار ستاد اجرایی خدمات سفر از اماکن تاریخی طبیعی همدان بازدید کردند.

15 فروردین 1399

اکران فیلم های جشنواره عمار در هند

سه فیلم از آثار جشنواره مردمی عمار با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در دهلی نو در هندوستان به نمایش در آمد.

14 فروردین 1399

خراسان شمالی احتیاج جدی به اقامتگاه بوم گردی دارد

به گزارش خبرنگاران، محمد سویدانلویی دوشنبه شب در نشست خبری، با اشاره به برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی برای راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در استان، اضافه نمود: در این رابطه باید هشت روستای گردشگری استان در مدار...

13 فروردین 1399

سخنرانی زنانه دختر ترامپ در جمع زنان کارآفرین و شاهزاده های خلیج فارس

دختر رئیس جمهوری آمریکا در حالی از بهبود جایگاه زنان در دو کشور عربستان و امارات تمجید کرد که رژیم سعودی در دنیا به نقض گسترده حقوق بانوان شناخته می شود.

12 فروردین 1399

واکنش بی رحمانه عربستان به سرنگونی جنگنده اش در یمن

رژیم سعودی که از موفقیت نیرو های ارتش و کمیته های مردمی در سرنگونی یک فروند جنگنده اش به خشم آمده، مردمی را که در نزدیکی لاشه این این هواپیما تجمع نموده بودند، هدف قرار داد که به شهید و زخمی شدن شمار زیادی از آن ها منجر شد.

10 فروردین 1399

مرداب هسل کجاست؟ چرا باید حتماً آن را ببینیم؟

هَسل در گویش های محلی مازندران یعنی آبگیر فصلی. به هر آبگیر فصلی هم هَسَل می گویند. بومی ها به این مرداب به خاطر نورانی بودنش مشعل یا مشل هم می گویند.

3 فروردین 1399

کنایه نکونام به قلعه نویی: دوران بکش زیرش تمام شده، امیدوارم فوتبال ما به 50 سال قبل برنگردد

سرمربی تیم فولاد نسبت به صحبت های روز گذشته امیر قلعه نویی واکنش تندی نشان داد.

29 اسفند 1398

مناسب ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت (قسمت دوم)

مهاجرت شاید به اندازه تاریخ بشر قدمت داشته باشد. از گذشته های دور تا به امروز همیشه افرادی برای بهبود شرایط زندگی خود اقدام به مهاجرت نموده اند. اگر هوای مهاجرت در سردارید و در انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت تردید نموده اید، با خبرنگاران همراه باشید تا...

28 اسفند 1398

رد نقدها علیه عملکرد ضعیف پنل بین المللی مشورتی درباره روهینجا

رییس کنونی یک پنل بین المللی که برای ارائه مشورت درباره بحران روهینجا توسط میانمار تاسیس شده است، نقدها وارده از سوی رییس پیشین این پنل مبنی بر عدم موفقیت آن و فقدان تاثیر آن بر عملکرد دولت میانمار بر اساس پیشنهادات ارائه شده را رد کرد.

23 اسفند 1398

روستایی که به ساکنان جدیدش حقوق ماهیانه زیادی می دهد!

روستای کاندلا در ایتالیادر نواحی جنوبی ایتالیا روستای تماشایی به اسم کاندلا (Candela) هست که با تپه ها و جنگل های سرسبز احاطه شده و روزگاری به خاطر خیابان های شلوغ و گردشگرانش به ناپل کوچک معروف بود. مسئولان این روستای قرون وسطایی و بکر به تازگی تصمیم گرفتند...

19 اسفند 1398

وعده عارف به خانواده های جان باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با حضور در منزل برخی از خانواده های جان باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی تاکید کرد: فراکسیون امید به طور جد پیگیر روشن شدن واقعیت و رفع ابهامات در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی است.

17 اسفند 1398

خروج نیرو های آمریکایی از مناطق شیعه نشین عراق

منابع عراقی گفتند که نیرو های آمریکایی در حال خروج از پایگاه های خود در مناطق شیعه نشین عراق هستند.

8 اسفند 1398

شام لذیذ کریسمس در نقاط مختلف جهان ، تصاویر

شام لذیذ کریسمس در نقاط مختلف جهان ؛ تعطیلات کریسمس زمان دور هم جمع شدن خانواده ها در نقاط مختلف جهان است که هر سرزمینی هم معمولا غذایی خاص برای این شب دارد.

25 بهمن 1398

کالدرون: از رفتار باشگاه خیلی ناراحتم!

سرمربی آرژانتینی که اکنون موعد دریافت مبلغ 400هزار دلاری اش فرا رسیده، با توجه به خزانه خالی باشگاه راهی برای دریافت آن نیافته و طی جلسه ای که در باشگاه داشت تنها پیروز به دریافت مبلغ بلیت سفر تعطیلات سال نوی میلادی اش که پیش از این از جیب پرداخت نموده...

25 بهمن 1398

باغستان قزوین؛ هر روز بدحال تر از دیروز

حلقه سبزی که از چند سده قبل، دور تا دور شهر سنتی قزوین به عنوان تنفس گاه این شهر کشیده شده و حتی در سفرنامه های سیاحان مختلف نیز بارها به آن اشاره شده، به مرور در حال حذف شدن از روی زمین است.

16 بهمن 1398

بخر که خوب میخری!

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت ،فاش ساخته است که ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی به حلب که اکنون با شکست تروریست ها و ائتلاف ضد سوری، در اختیار ارتش سوریه قرار گرفته است؛ از سوی عربستان انجام شده است.

4 بهمن 1398

نفوذ ناتو در قرقیزستان؛ از اصلاحات نظامی در نیروهای مسلح تا پشتیبانی اقتصادی

ناتو از شروع استقلال قرقیزستان در میان سازمان های بین المللی بسیار فعال بود که بر سیاست رهبری این کشور تاثیر داشتند و همکاری آن با قرقیزستان بیشتر در زمینه شکل گیری روابط مدنی و نظامی بود.

3 بهمن 1398

الیود کیپچوگه؛ دونده ای که ماراتن را زیر 2 ساعت دوید

خبرنگاران: بزرگ ترین دونده استقامت تاریخ خیلی زود قصد داشت برای دومین بار برای تاریخ سازی دورخیز کند و تبدیل به اولین انسانی گردد که ماراتن را زیر دو ساعت می دود. تمام برنامه آماده سازی او طبق نقشه پیش رفته بود.

2 بهمن 1398
تعداد: (115)