ماسک سوپاپ دار نزنید!

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، هر ماسکی که مجهز به پیچ فیلتر یک طرفه باشد، تنها فرد صاحب ماسک را محافظت می کند، و افراد اطراف او را از در معرض قرار دریافت بالقوه با ویروس های بازدم فرد، حفظ نمی کند.

ماسک سوپاپ دار نزنید!

این ماسک ها در کار های ساختمانی و یا در فصل آتش سوزی های طبیعت کاربرد دارند

شرکت هواپیمایی آمریکایی دلتا سیاست خود درباره پوشاندن صورت را به روز کرده و نوع خاصی از ماسک را ممنوع اعلام کرد. این شرکت هوایی مسافران را ملزم می کند در همه مراحل از دریافت کارت پرواز تا ورود به هواپیما و در طول سفر از ماسک استفاده کنند.

با این حال، در مقررات به روز شده این شرکت، استفاده از ماسک هایی که سوپاپ دارند، ممنوع اعلام شده است. این سیاست نامه جدید می گوید: هر ماسکی که مجهز به سوپاپ باشد به عنوان ماسک قابل قبول برای مسافرانی که با پرواز های دلتا سفر می کنند، پذیرفته نمی شود.

دلیل این تصمیم این است که ماسک های مجهز به پیچ فیلتر یک طرفه، برای حفاظت از فرد طراحی شده اند و نه دیگران، چرا که این ماسک ها، هوای دم فرد را فیلتر می کند و نه بازدم او را. این ماسک ها در کار های ساختمانی و یا در فصل آتش سوزی های طبیعت کاربرد دارند.

بسیاری از افراد در دوران همه گیری این ماسک ها را خریدند چرا که آن ها را با ماسک های ان95 پزشکی، اشتباه دریافتد. ماسک های ان95 به عنوان ماسک های بسیار موثر شناخته می شوند. اما نوع غیرپزشکی آن دارای یک پیچ سوپاپ در قسمت جلو است.

در اوایل ماه مه، دپارتمان بهداشت عمومی سن فرانسیسکو بر این امر تاکید کرد و در توییتی نوشت که ماسک های دارای پیچ یا حفره در قسمت جلو، ایمن نیستند و در واقع ممکن است جرم ها و میکروب ها را بیشتر به حرکت درآورد.

این نهاد به دستور بهداشت عمومی شهر ارجاع داد که می گوید: پیچ های این نوع ماسک ها اجازه می دهد تا ترشحات از ماسک شما خارج شود، و دیگران را در خطر قرار می دهد. دکتر علی راجا، معاون اجرایی دپارتمان اورژانس پزشکی بیمارستان جنرال ماساچوستز و استادیار دانشکده پزشکی هاروارد به هلت لاین گفت: ویروس می تواند از طریق پیچ ماسک که هیچ گونه فیلتری ندارد، خارج شود.

او گفت: هر ماسکی که مجهز به پیچ فیلتر یک طرفه باشد، تنها فرد صاحب ماسک را محافظت می کند، و افراد اطراف او را از در معرض قرار دریافت بالقوه با ویروس های بازدم فرد، حفظ نمی کند.

دلتا تا به امروز و به شکل موقت، بیش از صد نفر را به دلیل مخالفت با زدن ماسک، در فهرست سیاه پرواز های آینده دیگر این شرکت قرار داده است، و اد بستین، مدیر اجرایی این شرکت گفت: اگر اصرار به استفاده نکردن از ماسک داشته باشید، ما اصرار خواهیم داشت که شما در آینده با دلتا مسافرت نکنید.

تنها کسانی که بیماری مرتبط دارند، از پوشیدن ماسک معافند، چیزی که قبل از پرواز و در موقع فرایند قبل از سوار شدن مسافران به هواپیما باید مورد بررسی قرار گیرد و ممکن است تا یک ساعت زمان ببرد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "ماسک سوپاپ دار نزنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک سوپاپ دار نزنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید