سیم کارت بدون هویت در کشور نداریم

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه سیم کارت های فعال در سطح کشوردارای هویت هستند،گفت: با توجه به گام های خوبی که برای جلوگیری از مزاحمت های پیامکی و صوتی انجام داده ایم هیچ سیم کارت بدون هویتی نداریم .

سیم کارت بدون هویت در کشور نداریم

حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ فیسی بوک با اشاره به اینکه هیچ سیم کارت بدون هویتی در کشور وجود ندارد،گفت: سیم کارت های فعال در سطح کشور دارای هویت هستند. با توجه به گام های خوبی که برای جلوگیری از مزاحمت های پیامکی و صوتی انجام داده ایم اکنون هیچ سیم کارت بدون هویتی نداریم.

دفاتر پیشخوان دولت دارای 3 سطح و بخش A . b . c هستند

وی درباره تخلف دفاتر پیشخوان دولت اضافه نمود: دفاتر پیشخوان دولت دارای 3 سطح و بخش A . b . c هستند به طوری که دفاتر اصلی دولت که به عنوان مراکز A شناخته شده هستند تخلفی انجام نمی دهند اما شعبه های آنها که در قالب دفاتر B هستند ممکن است در ثبت سیم کارت تخلف نمایند که آن هم در حال حاضر کاهش یافته و به ندرت شاهد آن هستیم.

آمار قابل توجهی در زمینه تخلفات ثبت سیم کارت وجود ندارد

فلاح جوشقانی توضیح داد: تعدادی از دفاتر در کشور و جامعه فعالیت می نمایند و به عنوان دفاتر سطح C از نظر ما فعالیت دارند که بیشتر تخلف مربوط به آنها است به طور مثال فردی در دفتر فروش سطح C از اپراتور سیم کارت خریداری نموده بود که دفتر متخلف یک سیم کارت دیگر را علاوه بر سیم کارت ثبت شده به نام فرد صادر و فرد دیگری کلاهبرداری می پرداخت که اینگونه دفاتر یا مراکز بلافاصله از فعالیتشان جلوگیری می گردد این در حالی است که اکنون آمار قابل توجهی در زمینه تخلفات ثبت سیم کارت وجود ندارد و تخلف به حداقل خود رسیده است.

ارسال پیامک ثبت سیم کارت به مردم باعث کاهش تخلفات شده است

وی ادامه داد: یکی از راه های پیشگیرانه ای که برای پیشگیری از تخلف انجام داده ایم این است که یک پیامک به سیم کارت افراد مبنی بر خریداری و ثبت آن در احراز هویت داده می گردد که این اطلاع رسانی باعث کاهش تخلفات شده است.

هر فرد تا 10 سیم کارت از اپراتور های مختلف می تواند داشته باشد

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اضافه نمود: یکی دیگر از قوانینی که برای پیشگیری از تخلفات موبایلی انجام داده ایم این است که هر فرد تا 10 سیم کارت از اپراتور های مختلف می تواند داشته باشد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سیم کارت بدون هویت در کشور نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیم کارت بدون هویت در کشور نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید