پیش بینی کاهش 6.5 درصدی رشد مالی آمریکا

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، خبرنگاران: فدرال رزرو بار دیگر با تاکید بر تعهد خود مبنی بر حمایت مضاعف از اقتصاد گفت که پیش بینی آن از فراوری ناخالص داخلی کاهش 6.5 درصدی بوده و این در حالی است که نرخ بیکاری به 9.3 درصد افزایش خواهد یافت.

پیش بینی کاهش 6.5 درصدی رشد مالی آمریکا

به گزارش وبلاگ فیسی بوک به نقل از ایبِنا؛ فدرال رزور در تازه ترین بیانیه سیاست مالی خود گفت: بحران بهداشتی جاری به شدت روی فعالیت مالی، نرخ بیکاری و تورم تاثیر خواهد گذاشت.

با وجود اینکه عمده تاکید این بیانیه همچنان بر سیاست های اتخاذ شده در نشست ماه آوریل حکایت دارد، فدرال رزرو نسبت به خریداری اوراق قرضه با نرخ کنونی حدود 80 میلیارد دلار به ازای هر ماه متعهد شد؛ نشانه ای که از شروع سیاست گذاری این نهاد برای احیای بلند مدت حکایت دارد.

پیش بینی این نهاد در سال 2021 و با رشد مالی 5 درصد شروع می گردد.

با این حال، این پیش بینی نخستین برآورد فدرال رزرو در خصوص سرعت احیای رشد مالی و مشاغل محسوب می گردد.

اگرچه بیشتر اقتصاددانان در حوزه بانکداری مرکزی در سال گذشته این احساس را داشتند که با توجه به نرخ پایین و رکوردشکن بیکاری و تورم تحت کنترل، آمریکا در نقطه ای رشک برانگیز قرار گرفته است اما پاندمی ویروس کرونا آنان را به ورطه ای کشانده که حالا خود را برای بازگرداندن آمریکا به دوران پیش از کرونا به تکاپو و تقلا انداخته است؛ بحرانی سخت که از ماه مارس تا مه حدود 20 میلیون شغل را در عظیم ترین اقتصاد دنیا از بین برده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "پیش بینی کاهش 6.5 درصدی رشد مالی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی کاهش 6.5 درصدی رشد مالی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید