معاون توسعه فرآورده های بیولوژیک سرم سازی رازی: انستیتو رازی 90 درصد بازار واکسن دامی کشور را در اختیار دارد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، آمقی با اشاره به قدمت موسسه سرم سازی رازی گفت: 90 درصد بازار واکسن دامی کشور در اختیار انستیتو رازی است.

معاون توسعه فرآورده های بیولوژیک سرم سازی رازی: انستیتو رازی 90 درصد بازار واکسن دامی کشور را در اختیار دارد

به گزارش ، علی واشقانی، رئیس اداره فرآورده های بیولوژیک در سمینار های صنعت بیوتکنولوژی و دانشگاه نسل سوم ضمن معرفی این بخش از سازمان غذا و دارو، پس از ارائه فعالیت ها و تاریخچه تاسیس این اداره، آمار و اطلاعاتی در زمینه تعداد شرکت های فراوریکننده واکسن و دارو های بیولوژیک در ایران ارائه داد و از اینکه شرکت های دانش بنیان نوپا نیز وارد این رقابت شده اند ابراز شادمانی کرد.به گفته واشقانی، پلاسمای مشتق از خون تهیه شده در ایران جزو بهترین پلاسما از نظر کیفیت و امنیت است.

روند رشد صنعت بیوفارماسی تا سال 2020

در ادامه مجتبی طباطبایی مدیرعامل یک شرکت دارویی نیز به عنوان اولین فراوریکننده دارو های بیولوژیک نوترکیب در ایران به ارائه تجارب خود از ورود به عرصه فراوری دارو های نوترکیب در فضای کسب و کار ایران پرداخت و از روند رشد صنعت بیوفارماسی تا سال 2020 و پیشرفت روز افزون فراوری و فروش دارو های نوترکیب به ویژه آنتی بادی های منوکلونال اطلاع داد.

وی با تاکید بر لزوم توجه مسئولین به تامین بودجه پژوهشی جهت تحقیق و توسعه در این زمینه، ضمن معرفی شرکت پویش دارو و چگونگی شروع به فعالیت آن به تاسیس خطوط جدید در این شرکت جهت صادرات اشاره نمود و گفت: از اینکه سهمی در برافراشتن نام ایران در جهان داشته شادمان هستیم.

همچنین علی آمقی، معاون تحقیق و توسعه فرآورده های بیولوژیک واکسن و سرم سازی رازی به عنوان یکی از نهاد های موثر فراوری واکسن در کشور نیز با اشاره به قدمت این سازمان به معرفی محصولات این موسسه پرداخت و گفت: 90 درصد بازار واکسن دامی کشور در اختیار انستیتو رازی است و نوید فعالیت در زمینه واکسن های حوزه ماهیان را نیز می دهیم.

مجید شهبازی، مدیرعامل یک شرکت داروسازی نیز در این نشست به معرفی دانشگاه های نسل یک و 2 و سه پرداخت و با اشاره به لزوم ایجاد دانشگاه نسل سوم به عنوان دانشگاه تربیت کننده کارآفرینان ثروت آفرین در کشور بیان نمود: تاکنون علی رغم صحبت ها و کوشش هایی که صورت گرفته و به نوبه خود ارزشمند بوده، اما همچنان دانشگاه نسل سوم به معنای حقیقی در کشور نداریم.

وی به مسائل موجود در راستا ارتباط صنعت و دانشگاه پرداخت و احتیاج های صنعت و دانشگاه را در راستا تحقیق و توسعه دانست.

شهبازی به مزایای همکاری این 2 نهاد در اکوسیستم کسب و کار و پیشرفت کشور پرداخت و گفت: دانشگاه نهاد خلق ایده است و اگر صنعت ارتباط خود را با دانشگاه حفظ کند از این خلاقیت و ذهن های فعال بهره مند خواهد شد.

علیرضا بیگلری، رئیس انستیتو پاستور ایران نیز در این نشست ضمن ابراز شادمانی از برگزاری چنین سمینارهایی، از کوششگران عرصه صنعت بیوفارما در کشور تقدیر کرد و چنین فعالیت هایی را قدم های بزرگی در راستای پیشرفت کشور دانست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "معاون توسعه فرآورده های بیولوژیک سرم سازی رازی: انستیتو رازی 90 درصد بازار واکسن دامی کشور را در اختیار دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون توسعه فرآورده های بیولوژیک سرم سازی رازی: انستیتو رازی 90 درصد بازار واکسن دامی کشور را در اختیار دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید