فعالان و پیشکسوتان صنایع دستی هرمزگان تجلیل شدند

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، در نشست بانوان فعال حوزه های صنایع دستی و گردشگری هرمزگان با فریبا رحمان پور مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی در امور بانوان و خانواده و رضا برومند مدیرکل میراث فرهنگی استان هرمزگان، تعدادی از فعالان و پیشکسوتان صنایع دستی هرمزگان تجلیل شدند.

فعالان و پیشکسوتان صنایع دستی هرمزگان تجلیل شدند

به گزارش وبلاگ فیسی بوک به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان، رضا برومند مدیر کل میراث فرهنگی این استان در این نشست ضمن ارائه عملکرد صنایع دستی استان گفت: در استان هرمزگان 73 هزار صنعتگر صنایع دستی شناسایی شده که 97 درصد شاغلین این هنر ـ صنعت را زنان تشکیل می دهند.

او با اشاره به اینکه تعداد ایجاد اشتغال ایجاد شده از محل صدور مجوزها 12 هزار نفر است، اضافه کرد: میزان صادرات صنایع دستی در سال گذشته 4 میلیون و 178 هزار دلار است که بیشتر به کشورهای حوزه خلیج فارس، ترکیه و برخی کشورهای اروپایی صادر شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان در خصوص نمایشگاه های دائمی صنایع دستی گفت: دو نمایشگاه دائمی در معاونت صنایع دستی و معبد هندوها در بندرعباس دایر است و همچنین با پیگیری های اجرا شده نمایشگاه اختصاصی هرمزگان در محل سازمان میراث فرهنگی کشور ایجاد خواهد شد.

در ادامه این نشست فریبا رحمان پور مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی در امور بانوان و خانواده ضمن تبریک فرا رسیدن هفته صنایع دستی گفت: با حضور در کارگاه های صنایع دستی استان و دیدن همدلی بین زنان هنرمندی که در کنار ارائه هنر خود از فرزندانشان نیز نگهداری می کردند به وجد آمدم.

او ادامه داد: زنان هنرمند در این کارگاه ها هم رسالت مادری خود را انجام می دادند و هم نشان دادند که یک زن توانمند چگونه در اقتصاد مملکت خود نقش به سزایی خواهد داشت.

او در خصوص بحث بیمه صنعتگران صنایع دستی گفت: یکی از دغدغه های ریاست سازمان بحث بیمه صنعتگران است که ان شاء الله با پیگیری های انجام گرفته شاهد برطرف شدن مسائل بیمه صنعتگران خواهیم بود.

او در خصوص حمایت از بانوان هنرمند صنایع دستی جهت شرکت در نمایشگاه ها گفت: یکی از موارد پیگیری ما حمایت از زنان هنرمند و صنعتگر برای حضور در نمایشگاهها است.

رحمان پور ادامه داد: با پیگیری های اجرا شده مراکزی برای عرضه محصولات نمایشگاهی در تهران مهیا شده که در صورت اعلام آمادگی هنرمندان برای حضور در این مراکز از آنان حمایت می شود.

مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی در امور بانوان و خانواده با اشاره به اینکه هر کدام از دغدغه های هنرمندان و صنعتگران که یک درصد قابلیت اجرا داشته باشد را برای اجرا پیگیری می کنم، اضافه کرد: صنعت صنایع دستی ما نوپا است و حرف اول را میزند و می تواند جای نفت را بگیرد.

منبع: میراث آریا

به "فعالان و پیشکسوتان صنایع دستی هرمزگان تجلیل شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالان و پیشکسوتان صنایع دستی هرمزگان تجلیل شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید