انعکاس مطلوب ظرفیت های گردشگری خوزستان گردش ثروت را در استان درپی دارد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، استاندار خوزستان با تأکید بر این که ظرفیتهای غنی گردشگری استان باید به مردم استانهای سراسر ایران نشان داده شوند گفت: انعکاس مطلوب این ظرفیت ها، گردش ثروت را در استان درپی خواهد داشت.

انعکاس مطلوب ظرفیت های گردشگری خوزستان گردش ثروت را در استان درپی دارد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در حاشیه بازدید از غرفه خوزستان در دومین روز از دوازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران با بیان این که برگزاری چنین نمایشگاهی از سوی سازمان میراث فرهنگی و حضور اداره کل میراث فرهنگی با هدف معرفی ظرفیت های غنی استان در حوزه گردشگری، کار بسیار ارزنده و ارزشمندی است اضافه کرد: شهرستان هایی مانند شوش، بهبهان، ماهشهر، هندیجان، ایذه و شادگان جزو مناطق پرظرفیتی هستند که باید در چنین نمایشگاهی همانند دزفول و شوشتر حضور فعالتری داشته باشند که این در گرو همیاری و همکاری مسئولان و فعالان گردشگری شهرستان ها است.

او در ادامه با تمجید از حضور قوی و فعال شهرستان های دزفول، شوشتر و اهواز در نمایشگاه سال جاری گفت: درحوزه گردشگری از استان زرخیز خوزستان با آن همه ظرفیت غنی و وجود سه اثر ثبت جهانی، انتظار بیش از این ها است و امیدوارم در سال های آینده شاهد حضور قوی سایر شهرستان های استان هم در این نمایشگاه باشیم.

استاندار خوزستان با اشاره به این که گردشگری صنعت خوزستان همانند نفت مسجدسلیمان نیز جزو ظرفیت هایی است که باید بیش از این ها به آن توجه گردد، اظهار امیدواری کرد: حرکتی که از سوی خوزستان طی سالیان اخیر برای شرکت در این نمایشگاه به صورت سالانه شروع شده، سال به سال بسط و گسترش پیدا کند.

وی خواهان برنامه ریزی اداره کل میراث فرهنگی خوزستان از هم اینک برای شرکت در نمایشگاه سال بعد شد و اضافه کرد: مسئولان میراث فرهنگی استان می توانند باتشکیل تیم های مختلف استارت کار را برای حضور فعالتر در سال بعد بزنند و حتی در صورت امکان فضای بیشتری را برای غرفه خود دریافت نمایند تا سایر شهرستان ها نیز بتوانند در گوشه ای از غرفه استان به معرفی ظرفیت های ناب خود بپردازند.

شریعتی بر لزوم همکاری شهرداری های شهرهای مختلف استان و پای کار آمدن آن ها تأکید کرد و گفت: همکاری شهرداری ها باعث می گردد تا تمام شهرستان های استان خوزستان نیز بتوانند با حضور در این نمایشگاه ظرفیت های غنی خود را به مردم سراسر کشور و جهان نشان دهند.

او اعلام نمود: خوزستان آثاری در دل خود جای داده است که بعضاً در هیچ جای جهان نمی توان همانند آن را یافت اما متأسفانه این ظرفیت ها به شکل مطلوب نمایان و منعکس نمی گردد.

استاندار خوزستان اضافه کرد: بعضی از مسئولان و وزیران کشور پس از سفر به خوزستان به من گفتند که ما اصلا چنین تصوری از خوزستان نداشتیم و نمیدانستیم این استان دارای چنین ظرفیتهایی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری است و این خود نشانگر این است که ما باید ظرفیت های استان را به شکل مطلوب تر منعکس کنیم.

وی اعلام کرد: تالاب هورالعظیم و تالاب شادگان از زیباترین تالابهای ایران و جهان هستند و باید بسیار بیشتر از اینها به مردم شناسانده شوند چرا که این ظرفیتهای غنی مردم را به سمت استان جذب مینمایند و این موضوع حتما باید در برنامه گنجانده گردد.

شریعتی جاذبه های گردشگری این استان را در مجموع بی نظیر خواند و با تأکید بر این که چنین نمایشگاهی باید در خود استان خوزستان نیز برگزار گردد اضافه کرد: استانداری همیشه این آمادگی را دارد تا زمینه برگزاری چنین رویدادهایی را فرآهم آورد و اعتبارات آن را نیز تأمین کند.

او اعلام نمود: اگرچه احتیاج است تا مردم استان خوزستان نیز از وجود بعضی ظرفیت های پنهان استان در حوزه گردشگری آشنا شوند اما مهم تر این است که این ظرفیت ها به مردم استان های دیگر ایران نیز نشان داده شوند چرا که احتیاج است گردش ثروت در استان و ورود پول به آن انجام گردد تا فراوری ثروت شکل گیرد و به تبع آن معیشت نیز برای مردم به شکل مطلوب تر فرآهم آید .

استان خوزستان در دوازدهمین نمایشگاه بینالمللی گردشگری و صنایع وابسته که تا 26 بهمنماه 97 با هدف معرفی زمینه ها و ظرفیت های صنعت گردشگری ایران، در محل دائمی نمایشگاههای بینالمللی تهران برپا خواهد بود، حضور دارد.

منبع: میراث آریا

به "انعکاس مطلوب ظرفیت های گردشگری خوزستان گردش ثروت را در استان درپی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعکاس مطلوب ظرفیت های گردشگری خوزستان گردش ثروت را در استان درپی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید