کنکور برچیده می گردد، 5000 مدرسه با کمتر از 5 دانش آموز داریم

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود پنج هزار مدرسه در کشور داریم که کمتر از پنج دانش آموز دارند و این نشان از گستردگی دسترسی به آموزش در کشور است.

کنکور برچیده می گردد، 5000 مدرسه با کمتر از 5 دانش آموز داریم

به گزارش خبرنگار وبلاگ فیسی بوک، محسن حاجی میرزایی در نشست مشترک شورای شورای آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز کرمانشاه که عصر امروز(ششم مهر) برگزارشد، بابیان اینکه آموزش و پرورش کشور برای رسیدن به اهداف خود احتیاجمند مشارکت عمومی و همگانی است، اظهار کرد: این نهاد به جهت گستردگی و حجم بالای کارش احتیاجمند حمایت دیگر دستگاه ها است، همانگونه که آنها نیز به حمایت آموزش و پرورش احتیاج دارند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش بخش پیوسته ای از نظام مالی، سیاسی و اجتماعی کشور است و با دیگر دستگاه های اجرایی کامل خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: همه ما اجزایی هستیم که بدون همدیگر کامل نمی شویم و اگر هرکدام از ما در تعامل باهم نباشند و کار خود را بکنیم، هیچ کاری در کشور پیش نمی رود.

وی در ادامه کنکور را نمونه ای از چالش های نظام آموزش و پرورش کشور دانست که همه دستگاه ها برای حل آن باید پای کار بیایند و اظهار کرد: در نظام آموزشی ما یک دانش آموز 12 سال درس می خواند و در انتها هم کنکور را پیش رو دارد که در واقع این آزمون انهدام نظام آموزشی و به گروگان دریافت کل اهداف آموزشی کشور است، چرا که تمام برنامه های مهارتی و هرآنچه را که به دانش آموزان در طول تحصیل یاد داده ایم، با وجود آزمون کنکور به حاشیه می رود.

حاجی میرزایی تاکید نمود: کنکور باید از سر راه دانش آموزان برداشته گردد و این کار را خواهیم کرد، در مقابل انتظار داریم همه دستگاه ها پای کار بیایند و فرصت های شغلی حوزه های خود را به دانش آموزان نشان دهند، نه اینکه دانش اموزان به امید شغل دولتی به سمت دانشگاه کشیده شوند و اینگونه سن کار هم در کشور بالا برود.

وی از چرخه مالی 10 هزار میلیاردی کنکور در کشور هم یاد کرد و گفت: اگر همین رقم اعتبار را به سمت مهارت آموزی دانش آموزان بیاوریم، تحولی بزرگ در نظام آموزشی کشور رخ می دهد.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنانش به گسترده شدن چتر آموزش در دورافتاده ترین نقاط کشور اشاره نمود و اضافه نمود: درحالی 27 درصد از جمعیت دانش آموزی کشور در روستاها واقع شده است که 51 درصد از مدارس را هم در روستاها داریم.

وی اظهار داشت: حدود پنج هزار مدرسه در کشور داریم که کمتر از پنج دانش آموز دارند و این یعنی دسترسی به فرصت آموزشی در همه نقاط ایران.

حاجی میرزایی باتاکید براینکه کیفیت آموزشی هم در کشور مورد توجه جدی است، گفت: در این راستا به دنبال تقویت مدارس دولتی و ارتقاء سطح دانش مربیان خود هستیم.

وی از کوشش برای گسترده تر شدن اختیارات مدارس هم خبرداد و اضافه نمود: طرح بوم یکی از طرح هایی است که در آن دو ساعت در هفته به مدارس اختیار داده ایم که بنا به احتیاجسنجی از منطقه خود به فراوری محتوا بپردازند که اگر موفقیت آمیز باشد آن را توسعه می دهیم، چرا که می خواهیم به جای یک نسخه واحد برای استانهای مختلف کشور با اقتضائات گوناگون، هر استان نسخه بومی خود را برای آموزش داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: تاانتها آبان تمامی مدارس خشت و گلی که در حال حاضر نمونه های آن را تنها در سیستان و بلوچستان داریم برچیده خواهد شد.

وی همچنین از برچیده شدن مدارس کانکسی با بیش از 20 دانش آموز در کشور اطلاع داد و اضافه نمود: سال جاری برای سیستم گرمایشی و ایمنی مدارس هم اعتبارات خوبی اختصاص داده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کنکور برچیده می گردد، 5000 مدرسه با کمتر از 5 دانش آموز داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکور برچیده می گردد، 5000 مدرسه با کمتر از 5 دانش آموز داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید