کمیته میراث فرهنگی در حال بررسی میزان خسارت آتش سوزی میدان حسن آباد است

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: به زودی گزارش کمیته فنی بررسی آتش سوزی میدان تاریخی حسن آباد ارائه خواهد شد و پس از آن نسبت به بازسازی و مرمت بخش های خسارت دیده اقدام می شود.

کمیته میراث فرهنگی در حال بررسی میزان خسارت آتش سوزی میدان حسن آباد است

به گزارش وبلاگ فیسی بوک به نقل از فارس، پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، درباره آخرین برآورد خسارت های آتش سوزی میدان حسن آباد گفت: دو شب گذشته بخش شمال غربی میدان حسن آباد متأسفانه دچار حریق شد و این میدان تاریخی خسارت هایی را برداشت.

وی ادامه داد: این ساختمان شامل طبقه همکف و یک طبقه بالایی است که پایه های چوبی آن در طبقه آخر و شیروانی که محل انبار مراکز تجاری بود دچار آتش سوزی شد و خسارت هایی به بخش شمال غربی این میدان تاریخی وارد کرد و به سقف و نما آسیب جزئی وارد شد و همین طور دو گنبد این میدان تاریخی نیز آسیب دید.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برای بازسازی قسمت های آسیب دیده چه اقدامی انجام خواهد شد، گفت: ابتدا باید به صورت کارشناسی خسارت های وارده بر بنا را مورد بررسی قرار دهیم و سپس کمیته ای از کارشناسان میراث فرهنگی و گردشگری تشکیل شده است تا خسارت های وارده را مورد بررسی قرار دهند و پس از آن طرح و برنامه ای برای ترمیم بنا ارائه خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران اضافه نمود: در حال حاضر کمیته میراث فرهنگی در حال بررسی است و تا چند روز آینده گزارش فنی آن ارائه خواهد شد.

وی بیان داشت: بافت تاریخی بازار قدیم تهران نیز در حال حاضر با حوادثی روبرو است که کمیته مدیریت بحران فرمانداری تهران تشکیل شده است و مستمراً با حضور دستگاه های ذی ربط جلسات برگزار شده و نظرات اعلام می شود.

جانفشان گفت: در بافت تاریخی بازار به دلیل اینکه تبادلات انسانی و کالایی زیادی در آنجا انجام می شود شاهد اینگونه حوادث و اتفاقات هستیم.

وی بیان داشت: میراث فرهنگی و گردشگری یک نهاد نظارتی است و در این خصوص اقدامات لازم را انجام خواهد داد البته شهرداری تهران و معاونت معماری و شهرسازی نیز برای حفظ بافت تاریخی اقداماتی را انجام داده ا ند.

منبع: میراث آریا

به "کمیته میراث فرهنگی در حال بررسی میزان خسارت آتش سوزی میدان حسن آباد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته میراث فرهنگی در حال بررسی میزان خسارت آتش سوزی میدان حسن آباد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید