570 هزار نفر از اماکن تاریخی طبیعی همدان بازدید کردند

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، معاون گردشگری میراث فرهنگی استان همدان با بیان اینکه غار آبی علیصدر در صدر توجه گردشگران است گفت: 570 هزار و 850 نفر از گردشگران نوروزی از ابتدای استقرار ستاد اجرایی خدمات سفر از اماکن تاریخی طبیعی همدان بازدید کردند.

570 هزار نفر از اماکن تاریخی طبیعی همدان بازدید کردند

علیرضا خاکسار در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ فیسی بوک در همدان گفت: با آغاز سفرهای نوروزی از 27 اسفندماه 95 تا سرانجام روز نهم فروردین ماه 570 هزار و 850 نفر از گردشگران نوروزی از اماکن تاریخی، تفریحی توریستی، طبیعی و انسان ساخت استان همدان بازدید کردند.

وی از اسکان 122 هزار و 850 مسافر نوروزی در هتل ها، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، مسافرخانه ها و کمپ های توریستی استان همدان در مدت یادشده خبر داد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان ابراز کرد: بیشترین بازدیدها به ترتیب مربوط به غارعلیصدر، آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر و تپه هگمتانه بوده است.

خاکسار گفت: بیشترین میزان مسافرت ها به همدان به ترتیب از سوی مردم آذربایجان غربی و شرقی، تهران، خوزستان و خراسان رضوی بوده است.

وی اضافه کرد: غار علیصدر تا سرانجام روز نهم فروردین ماه جاری توسط 45 هزار مسافر و گردشگر نوروزی مورد بازدید قرار گرفته است.

خاکسار بیان نمود: 45 نفر شیفت راهنما به صورت شبانه روزی در موزها و امکان تفریحی- تاریخی و 20 نفر نیز در ستاد اجرائی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مشغول خدمت رسانی به مسافران هستند.

وی اضافه کرد: نوروز به عنوان یکی از میراث های بزرگ ناملموس جهانی در یونسکو توسط کشورهای متعدد با موضوع ایران به ثبت رسیده است که امسال در تلاش بودیم نوروزی متفاوت نسبت به سالهای گذشته داشته باشیم.

منبع: تسنیم

به "570 هزار نفر از اماکن تاریخی طبیعی همدان بازدید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "570 هزار نفر از اماکن تاریخی طبیعی همدان بازدید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید