پیش بینی وقوع مه غلیظ برای فردا در خوزستان

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، خبرنگاران/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش بینی وقوع مه غلیظ برای فردا (چهارشنبه) در استان و بروز مشکل در انجام پروازها اطلاع داد.

پیش بینی وقوع مه غلیظ برای فردا در خوزستان

محمد سبزه زاری در جلسه ستاد مدیریت بحران خوزستان که امروز (26 آذرماه) در استانداری خوزستان برگزار گردید، با اشاره به فعالیت سامانه بارشی، اظهار کرد: در پی فعالیت این سامانه در آبادان 113 میلیمتر، اهواز 74 میلیمتر و در رامهرمز 60.5 میلیمتر بارندگی ثبت شده است. در جنوب اهواز بارش ثبت شده 55 میلیمتر بوده است.

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، وی با بیان اینکه بارش های روز گذشته جنوبی بوده است، اضافه کرد: در بوشهر فعالیت این سامانه بالا بود و در ایستگاه جم تا به امروز 150 میلیمتر بارش اتفاق افتاده و هنوز بارندگی ها ادامه دارد. در این مدت در فیروزآباد شیراز 115 میلیمتر و دهدشت در کهگیلویه و بویراحمد 61 میلیمتر بارش ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان توضیح داد: این سامانه از روی خوزستان گذشته است اما در پی این بارندگی ها رطوبت شدیدی وجود دارد و شاهد افزایش ابر هستیم. فعلا هنوز احتمال بارش و رعد و برق در مناطق شرقی، شمالی و ارتفاعات وجود دارد. فردا این سیستم کاملا از خوزستان خارج خواهد شد.

سبزه زاری اعلام کرد: فردا مه غلیظ را در شهرهای مختلف خواهیم داشت که احتمالا پروازها دچار مشکل خواهند شد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: اواسط هفته آینده (اواخر دوشنبه) سامانه بارشی جدیدی وارد خوزستان خواهد شد که بیشتر مناطق شمال استان را در بر خواهد گرفت.

وی توضیح داد: طبق قانون جدید مدیریت بحران، هواشناسی موظف شده سامانه هشدار سریع سیل را راه اندازی کند. مسئله ای که در خوزستان وجود دارد این است که اکنون باران سنج های خوبی در استان نداریم در حالی که بخشی از سامانه هشدار، سخت افزار است.

سبزه زاری اضافه کرد: مناطق ما در شمال و شرق وسیع هستند اما اطلاعات دقیق باران سنجی به صورت سخت افزار و نرم افزاری از آنها نداریم تا آنلاین میزان بارش شهرهای مختلف را داشته باشیم و باید هر چه سریعتر هزینه مورد احتیاج برای این کار تامین گردد.

وی خواستارشد: اصحاب رسانه توجه نمایند زمانی که هواشناسی هشدار می دهد، به گونه ای اطلاع رسانی گردد که مردم به هشدار هواشناسی دقت نمایند و کمتر وارد محیط های باز شوند. اگر مردم به هشدارها بیشتر دقت می کردند کمتر دچار آسیب می شدند بنابراین باید سطح آگاهی های مردم از هشدارهای هواشناسی افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیش بینی وقوع مه غلیظ برای فردا در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی وقوع مه غلیظ برای فردا در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید