پیشنهاد غنی برای مشارکت در تشکیل کابینه، رد تقسیم دوباره قدرت با عبدالله است

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، درخواست اشرف غنی از رقیب انتخاباتی اش عبدالله برای مشارکت در تشکیل کابینه به نظر برخی کارشناسان نشاندهنده رد تقسیم قدرت با تیم ثبات و همگرایی است.

پیشنهاد غنی برای مشارکت در تشکیل کابینه، رد تقسیم دوباره قدرت با عبدالله است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ فیسی بوک، اشرف غنی اظهارداشت که کابینه آینده دولت افغانستان از تمام مردم کنندگی خواهد کرد و به عبدالله نیز پیشنهاد کرده است که افرادی را معرفی کند.

وی همچنین از عبدالله خواسته تا مدیریت و رهبری فرایند صلح را نیز به عهده بگیرد.

اشرف غنی به هیئت اداری مجلس افغانستان گفته که پیشنهاد می کنم که شما با دکتر عبدالله درباره مدیریت و رهبری فرایند صلح به نتیجه برسید.

به گزارش طلوع نیوز، وی با اشاره به شرایط کنونی افغانستان و بحران کرونا تاکید کرد که حکومت دو سر توانایی مدیریت و تصمیم گیری درباره صلح و بحران کرونا را ندارد و باید با اتحاد مسائل مدیریت شود.

این اظهارات در حالی است که اشرف غنی فرایند معرفی اعضای کابینه جدید را آغاز کرده است و عبدالهادی ارغندیوال را برای وزارت دارایی، ضیاء سراج را برای ریاست امنیت ملی افغانستان و داود سلطان زوی نیز را به عنوان شهرداری کابل معرفی کرده است همچنین شاکر گارگر رئیس دفتر ریاست جمهوری را به عهده گرفته است.

رفتار اشرف غنی نشان می دهد که هیچ تمایلی برای تقسیم قدرت با عبدالله ندارد.

با این حال، جنجال های انتخاباتی افغانستان، اختلافات اشرف غنی و عبدالله هنوز پابرجا هستند و اخبار احتمال تشکیل کابینه عبدالله در فضای مجازی منتشر شده است.

اشرف غنی و عبدالله که در یک روز مراسم تحلیف ریاست جمهوری افغانستان را برگزار کردند، باوجود رایزنی های داخلی و خارجی تا به امروز نتوانسته اند این اختلاف ها را حل کنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پیشنهاد غنی برای مشارکت در تشکیل کابینه، رد تقسیم دوباره قدرت با عبدالله است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد غنی برای مشارکت در تشکیل کابینه، رد تقسیم دوباره قدرت با عبدالله است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید