نصب علائم هدایت برای موقعیت های اضطراری در ایستگاه فضایی بین المللی

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، سازمان فضایی آمریکا(ناسا) گزارش داد فضانوردان این سازمان نصب چراغ های راهنما در داخل بخش های آمریکایی ایستگاه فضایی بین المللی را تکمیل کردند. این چراغها در صورت بروز حادثه یاری می نماید تا جهت ورود به سفینه نجات برای تخلیه ایستگاه را هر چه سریع تر پیدا نمایند.

نصب علائم هدایت برای موقعیت های اضطراری در ایستگاه فضایی بین المللی

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، در وبسایت ناسا اشاره شده است که خدمه ایستگاه فضایی بین المللی نصب علامت های راهنما را در بخش هارمونی تکمیل کردند. چنین نشانگرهایی در آینده و در صورت وقوع حوادث پیش بینی نشده که ممکن است باعث خاموش شدن لامپ های روشنایی معمولی گردد، به فضانوردان جهت رسیدن به ناو سرنشین دار آمریکا را نشان خواهند داد تا آنها بتوانند به فوریت ایستگاه فضایی بین المللی را ترک نمایند.

سرنشینان فعلی ایستگاه فضایی بین المللی عبارتند از کیهان نوردان روس اولگ کانوننکو و آلکسی آوچینین، فضانوردان آمریکایی آنه مک کلین، نیک هیگ و کریستینا کوک و دیوید سنت ژاک فضانورد کانادایی.

ناسا آماده می گردد تا در آینده ای نه چندان دور برای حمل و نقل فضانوردان خود از سفینه های آمریکایی بخش خصوصی این کشور به جای ناوهای سایوز روسی بهره گیری کند. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود سفینه استارلاینر شرکت بوئینگ و سفینه دراگون شرکت اسپیس ایکس تا چند ماه دیگر به خدمت ناسا در خواهند آمد.

در ماه مارس امسال میلادی یک فروند سفینه سرنشین دار دراگون به شکل آزمایشی، در وضعیت بدون سرنشین به فضا پرتاب شد و توانست با الحاق به ایستگاه بین المللی و بازگشت سالم به زمین توانایی خود را نشان دهد. اولین پرواز فضاپیمای استارلاینر به ایستگاه فضایی بین المللی در شکل بدون سرنشین جهت آزمایش سامانه های آن، برای ماه اوت برنامه ریزی شده است.

براساس اطلاعیه ناسا تا خاتمه سال 2019، اولین پروازهای استارلاینر و دراگون به شکل سرنشین دار نخستین ماموریت مداری خود را انجام خواهند داد. داگلاس هارلی و رابرت بنکن قرار است اولین پرواز آزمایشی دراگون را در اکتبر امسال انجام دهند و کریستوفر فرگوسن، مایکل فینک و نیکلای مان سرنشینان استارلاینر هستند که در ماه نوامبر راهی ایستگاه فضایی بین المللی خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نصب علائم هدایت برای موقعیت های اضطراری در ایستگاه فضایی بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب علائم هدایت برای موقعیت های اضطراری در ایستگاه فضایی بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید