طرح سفیران اجتماعی برای کاهش آسیبهای اجتماعی شروع شد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، مرتضی طاهریان شامگاه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با موضوع ارائه گزارش جامع عملکرد یک ربع فعالیت کانون های مساجد فارس برگزار گردید، با بیان اینکه هدف گذاری کانون های مساجد تمرکز بر قشر جوان و نوجوان است، گفت: اعضای کانون در روز ولادت حضرت زهرا (س) به بیش از 2 میلیون نفر رسیده است و سامانه سجا یکی از مهمترین اقدامات سال جاری بود.

طرح سفیران اجتماعی برای کاهش آسیبهای اجتماعی شروع شد

معاون ستاد عالی کانون های فرهنگی مساجد کشور با بیان اینکه کانون های مساجد از حیث گستره مرزی با هدف مناطق محروم و روستایی بوده است، اضافه کرد: در سطح کشور 60 درصد کانون ها در مناطق روستایی فعالیت می نمایند و به همین دلیل تمام مأموریت های وزارت ارشاد به کانون های مساجد محول شده است.

وی بیان نمود: 25 سال بدون اساسنامه فعالیت می کردیم که سال جاری اساسنامه کانون های مساجد در شورای انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و اتفاق دیگر در را سنتی رفاه، شورای سیاست گذاری کانون های مساجد بود که سال جاری پنج جلسه سیاست گذاری با کیفیت با حضور مسئولان کلان برگزار گردید.

طاهریان بیان نمود: تفاهم نامه ای با آستان مقدس حضرت ابوالفصل العباس (ع) با ستاد عالی کانون مساجد کشور در حال انعقاد است.

وی با اشاره به اینکه حضور در فضای مجازی یکی از مهمترین برنامه هایی است که در ستاد عالی کانون های مساجد مورد توجه قرار گرفته است، همچنین در حوزه آسیب های اجتماعی با جدیت وارد شدیم و اولین طرح سفیران اجتماعی ستاد عالی بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب در یکی از نقاط کشور اجرایی شد.

طاهریان با تاکید بر اینکه در حوزه فضای مجازی، ما فضای مجازی را تأیید می کنیم که منجر به کار فرهنگی و حضور جوانان در مسجد گردد، اظهار کرد: امیدوارم رونق بیش از پیش فعالیت های مسجدی را با فعالیت استاندار فارس، را ببینیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "طرح سفیران اجتماعی برای کاهش آسیبهای اجتماعی شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح سفیران اجتماعی برای کاهش آسیبهای اجتماعی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید