ردیابی سرطان پروستات با آزمایش خون

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، این آزمایش ها نشان داده است که مردانی که دارای سطح بالایی از دی ان ای توموری بودند، در ابتدای مراحل درمان به طرز چشمگیری نتایج بدتری از خود نشان دادند.

ردیابی سرطان پروستات با آزمایش خون

تیمی از محققان موسسه آی سی آر و بنیاد رویال مارزدن تراست بیش از 1000 نمونه خون بیماران مبتلا به سرطان پروستات را تجزیه و تحلیل کردند

براساس نتایج تحقیقی جدید، انجام یک آزمایش ساده خون می تواند چگونگی واکنش مردان مبتلا به سرطان پروستات را به درمان این بیماری نشان دهد. به گفته دانشمندان، این بافت برداری مایع همچنین می تواند به شناسایی بیمارانی که احتمال عود کردن بیماری در آن ها بالاست، کمک کند.

به گزارش موسسه تحقیقات سرطان لندن (ICR)، این آزمایش غیرتهاجمی که در مقایسه با نمونه برداری از بافت ها کمتر دردناک است، می تواند به درمان مشخص برای بیمارانی بینجامد که در مرحله پیشرفته سرطان پروستات هستند.

به گفته آنها، این روش همچنین به پزشکان کمک می کند تا تجویز دارو های بی تاثیر برای بعضی بیماران را در اولین فرصت ممکن متوقف کنند. تیمی از محققان موسسه آی سی آر و بنیاد رویال مارزدن تراست بیش از 1000 نمونه خون بیماران مبتلا به سرطان پروستات را تجزیه و تحلیل کردند.

به گفته آن ها این آزمایش ها می توانند آثار سرطان در گردش خون بیمار را تشخیص دهند و به این ترتیب، چگونگی پیشرفت بیماری و نیز واکنش بیمار به درمان را ردیابی کنند.

پروفسور پل ورکمن، مدیر عامل موسسه آی سی آر، گفت: آزمایش ساده خون به ما کمک می کند تا مرحله بعدی سرطان را در بیماران پیش بینی کنیم. او اضافه کرد: این آزمایش ها به پزشکان کمک می کند تا با تعریف برنامه درمانی مشخص برای هر یک از بیماران، بتوانند یک گام جلوتر از بیماری باشند.

این پژوهش بر روی مردانی تمرکز داشته است که بخشی از آزمایش های بالینی بوده اند که درباره مزایای استفاده از داروی هدفمند ابیراترون، با و یا بدون استفاده از داروی تجربی ایپاتاسرتیب اجرا شده است.

این آزمایش ها نشان داده است که مردانی که دارای سطح بالایی از دی ان ای توموری بودند، در ابتدای مراحل درمان به طرز چشمگیری نتایج بدتری از خود نشان دادند.

تیم پژوهشگران پس از تکرار آزمایش های خون، دریافتند که کسانی که به درمان واکنش مثبت نشان داده بودند، بالاترین میزان کاهش دی ان ای سرطانی در گردش خود داشتند.

دانشمندان همچنین پس از تجزیه و تحلیل دی ان ای بیماران از آزمایش های خون آنها، متوجه وجود تغییرات ژنتیکی خاصی در رابطه با مقاومت دارویی شدند که نشانگر خطر عود کردن زودرس بیماریست.

جوهان دی بونو، پروفسور دارو های تجربی سرطان در موسسه آی سی آر، گفت: مطالعات ما نشان می دهد که یک آزمایش خون ساده می تواند به ما در ردیابی پیشرفت سرطان و واکنش به درمان کمک کند؛ در ابتدا به عنوان بخشی از آزمایش های بالینی و پایان به عنوان مراقبت های روزمره از بیماران. آزمایش های به اصطلاح بافت برداری مایع، با حداقل خاصیت تهاجمی، مقرون به صرفه هستند و می توانند به کرات و با سهولت انجام شوند.

این مشاور پزشکی سرطان شناسی در نهاد رویال مارزن تراست، اضافه کرد: ردیابی سرطان پروستات با آزمایش خون به جای عمل جراحی دردناک نمونه برداری، می تواند به طرز چشمگیری کیفیت زندگی بیماران را بهبود بخشد. مطالعات ما شواهد بیشتری از پتانسیل بسیار بالای روش بافت برداری مایع ارائه می دهد و بیانگر نقش آن در کمک به درمان بیماران، طراحی برنامه درمان مشخص برای آنها، و بهبود نتایج بیماران است.

بر اساس گزارش موسسه سرطان پروستات بریتانیا، سرطان پروستان شایع ترین نوع سرطان در میان مردان در بریتانیاست و بیش از 47 هزار و 500 مرد در سال به این بیماری مبتلا می شوند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "ردیابی سرطان پروستات با آزمایش خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ردیابی سرطان پروستات با آزمایش خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید