ربیعی: دولت انگیزه ای برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی ندارد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، سخنگوی دولت همانند معاون پارلمانی رئیس جمهور از عدم موافقت دولت با تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری اطلاع داد.

ربیعی: دولت انگیزه ای برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی ندارد

چمدان: علی ربیعی در نشست خبری خود درباره طرح تشکیل وزراتخانه میراث فرهنگی گفت: دولت موافق تشکیل این وزارتخانه نبود و نظرش را در مجلس بیان کرد. قطعا این موضوع بار اقتصادی خواهد داشت.

وی تاکید نمود: امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور موظف شده تا مکاتبات لازم برای جلوگیری از این موضوع را انجام دهد. البته دولت قانون را اجرا خواهد نمود ولی بزرگ شدن دستگاه ها مساوی با بهبود کارها نیست.

سخنگوی دولت با تصریح بر اینکه دولت انگیزه ای برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی نداشت گفت: اینکه موضوع به شورای عالی حل اختلاف ارجاع گردد یا خیر را هنوز تصمیم نگرفته ایم.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری نیز پیش از این با بیان این که تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیشنهاد دولت نبود گفت: پیشنهاد تشکیل این وزارتخانه در قالب طرح از سوی نمایندگان مطرح شد و هیات دولت مکررا با تشکیل این وزارتخانه مخالف بوده است.

پروانه سلحشوری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نیز پس از اظهارات امیر معاون پارلمانی رئیس جمهور به چمدان گفته بود: دولت پشت صحنه مدیریت می کرد تا وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شکل نگیرد. در حال حاضر نیز مخالفت با ایجاد وزارت میراث فرهنگی و گردشگری مخالفت صریح با قانون است و اگر دولت که مجری قانون است چنین برخوردی با قوانین داشته باشد، سنگ روی سنگ بند نمی گردد.

علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز پس از یک هفته از تایید شورای نگهبان در واکنش به این قانون گفته بود: ما برای اجرای این قانون آمادگی داریم.

منبع: توریسم آنلاین

به "ربیعی: دولت انگیزه ای برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربیعی: دولت انگیزه ای برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید