تحلیل رسانه آمریکایی از مصاحبه ظریف و شروط ایران

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، ایرنا نوشت: تارنمای خبری دیلی بیست امروز(دوشنبه) از مصاحبه وزیر امور خارجه ایران با خبرنگاران گزارش دادو نوشت، تهران مادامی که طرح خط اعتباری 15میلیارد دلاری فرانسه اجرایی نشود، گفت و گو با ترامپ و دولت وی را از سر نمی گیرد.

تحلیل رسانه آمریکایی از مصاحبه ظریف و شروط ایران

به نوشته این تارنمای آمریکایی، محمد جواد ظریف که برای شرکت در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک رفته، 31 شهریور به وبلاگ فیسی بوک گفت: این اعتباری که در خصوص آن صحبت می کنیم، خیریه نیست. ما کشور ثروتمندی هستیم. این اعتبار به جای نفتی است که قرار بود خریداری گردد.

دیلی بیست به نقل از ظریف نوشت که ایران درخواست می نماید که اعتبار 15 میلیارد دلاری تا دسامبر 2019میلادی تمدید گردد و از آن موقع به بعد ماهانه 3 میلیارد دلار مطالبه خواهد نمود.

ظریف گفت: این راهی برای فرانسه - نه تنها فرانسه بلکه اتحادیه اروپا - بود تا پایبندی به برجام را از سر گیرند. به گفته وی آمریکا با ادامه ممانعت از فروش نفت ایران بالاخره اهرم فشار خود را از دست خواهد داد. وی گفت: (کشوری) که به بازار جهانی وابسته است، آنها هستند.

دیلی بیست در ادامه این گزارش به نقل از ظریف نوشت که توافق 15 میلیارد دلاری تنها یکی از چندین خواسته دولت ایران از اتحادیه اروپا و آمریکا است. تهران همچنین می خواهد که بتواند نفت خود را فروخته و به درآمدهای ناشی از فروش آن دسترسی داشته باشد. ظریف، تحریم های دولت ترامپ را تروریسم مالی خواند. وزیر امور خارجه ایران در خصوص مایک پمپئو، همتای آمریکایی خود گفت: (وی) باید آماده مواجهه با پیامدهای (اقدام های خود) در دادگاه جنایی بین المللی باشد.

ظریف همچنین نقش مارک دوبوویتز، رئیس اندیشکده راست گرای بنیاد دفاع از دموکراسی ها را در شکل دادن به سیاست دولت ترامپ در برابر ایران اساسی دانست و گفت: مارک دوبوویتز می خواست تا اطمینان یابد که نه این رئیس جمهور ونه جانشین آن نتوانند تا روابط با ایران را عادی سازند. به نظر من رئیس جمهور ترامپ روز آدینه دانسته یا نادانسته باب مذاکرات را بست. خزانه داری آمریکا 29 شهریور بانک مرکزی ایران را در کنار صندوق توسعه ملی تحریم کرد.

به نوشته دیلی بیست، ایران در ماه اوت اندیشکده دفاع از دموکراسی ها را به اتهام تروریسم مالی تحریم کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "تحلیل رسانه آمریکایی از مصاحبه ظریف و شروط ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیل رسانه آمریکایی از مصاحبه ظریف و شروط ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید