اینستاگرام ، امکان تازه برای گزارش اطلاعات نادرست و جعلی

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، کاربران اینستاگرام از این پس می توانند در صورت روبرو شدن با خبرها و اطلاعاتی که به نظر نادرست و جعلی می آید با چند کلیک چنین محتواهایی را گزارش کنند.

اینستاگرام ، امکان تازه برای گزارش اطلاعات نادرست و جعلی

یک سخنگوی فیسبوک، شرکت آمریکایی که کنترل شبکه اجتماعی اینستاگرام را نیز در دست دارد با اعلام این مطلب شرح داد که ابزار جدید به کاربران امکان می دهد در صورت تشخیص اطلاعات نادرست و جعلی بر روی گزینه گزارش کلیک کنند و سپس با انتخاب خبرنادرست توجه حقیقت سنج های مستقل محتوا را به مطلب گزارش شده جلب کنند.

بدین ترتیب به محض گزارش محتواهای خبری مشکوک حقیقت سنج های مستقل دست به کار می شوند و اقدام به بررسی صحت و سقم مطلب گزارش شده می کنند. این امکان قرار است تا سرانجام ماه جاری میلادی (اوت) در اختیار بیش از یک میلیارد کاربر اینستاگرام قرار گیرد.

سخنگوی شرکت فیس بوک در ادامه می گوید: افراد با مشاهده مطالبی بر روی اینستاگرام که فکر می کنند جعلی و نادرست است از این پس می توانند با استقاده از این امکان به ما گزارش کنند.

این مسئول شرکت فیسبوک همچنین تاکید کرد که این شرکت برای محدود کردن انتشار مطالب و خبرهای جعلی بر روی کلیه پلت فرم ها و زیر مجموعه های خود سرمایه گذاری سنگینی کرده است.

به گفته مسئولان فیسبوک، مطالب نادرست و جعلی که توسط کاربران اینستاگرام گزارش شود در صورت عدم تخطی از قوانین این شبکه اجتماعی حذف نمی شوند اما در گزینه اکسپلور دیگر به کاربران پیشنهاد نمی شوند و همچنین در گزینه جستجو بر اساس هشتگ ظاهر نخواهند شد.

فیسبوک همچنین در نظر دارد با استفاده از فناوری هوش مصنوعی قبل از گزارش شدن مطالب نادرست و جعلی توسط کاربران این نوع محتوا را شناسایی کند.

اینستاگرام ، شبکه اجتماعی همرسانی عکس و ویدئو پس از استقبال زیاد کاربران نظر مسئولان فیس بوک را نیز به خود جلب کرد و سبب شد تا مارک زاکربرگ و دوستانش در سال 2012 سهام این شبکه اجتماعی محبوب کاربران اینترنت را به ارزش یک میلیارد دلار آمریکا خریداری کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "اینستاگرام ، امکان تازه برای گزارش اطلاعات نادرست و جعلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینستاگرام ، امکان تازه برای گزارش اطلاعات نادرست و جعلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید