ادامه تظاهرات در آمریکا به دلیل قتل نژادپرستانه یک سیاه پوست

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، رسانه ها در آمریکا از ادامه اعتراضات در میناپولیس به دلیل قتل نژادپرستانه یک سیاه پوست به دست پلیس خبر می دهند.

ادامه تظاهرات در آمریکا به دلیل قتل نژادپرستانه یک سیاه پوست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسی بوک، شبکه خبری سی ان ان از ادامه تظاهرات ها در میناپولیس برای اعتراض به قتل نژادپرستانه یک سیاه پوست آمریکایی خبر داده است.

وبگاه شبکه خبری سی ان ان نوشته بعد از آنکه خشم عمومی از کشته شدن جورج فلوید به دست یک افسرسفیدپوست آمریکایی در چهارشنبه شب به زد و خورد میان نیروهای پلیس و معترضان منجر شد، صبح پنجشنبه بخش هایی از میناپولیس در حال سوختن در آتش است.

گزارش سی ان ان حاکی است دست کم دو شهر عظیم دیگر آمریکا هم شامگاه چهارشنبه صحنه اعتراض به نژادپرستی و رفتار خشن پلیس با مظنونان غیرمسلح سیاه پوست بوده است.

یکی از برادرهای فلوید صبح پنجشنبه هنگام گفتن اینکه می خواهد تظاهرات ها مسالمت آمیز باشند به گریه افتاد. او با وجود این تأکید کرد که معترضان یک بار دیگر برای اعتراض به مرگ فردی سیاه پوست به دلیل خشونت پلیس گرد هم آمده اند.

فیلونیس فلوید، برادر سیاه پوست مقتول آمریکایی گفت: من می خواهم همه در حال حاضر مسالمت آمیز رفتار نمایند اما مردم درمانده و مصیبت زده اند.

پیش از این روزنامه ایندی پندنت گزارش داده بود در اعترضات خیابانی به قتل جرج فلوید یک نفر بر اثر تیراندازی در شهر مینیاپولیس کشته شد.

ای بی سی نیوز هم روز چهارشنبه گزارش داد پلیس شهر مینیا پولیس برای متفرق کردن تظاهر نمایندگان معترض بر روی آنها مواد شیمیایی اسپری کرد.

دوشنبه گذشته یک افسر پلیس فلوید 40 ساله را که غیرمسلح بود با رفتاری خشن روی زمین خواباند. شاهدان عینی گفته اند این افسر زانویش را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. این رفتار خشونت آمیز در نهایت به مرگ فلوید منجر شد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ادامه تظاهرات در آمریکا به دلیل قتل نژادپرستانه یک سیاه پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه تظاهرات در آمریکا به دلیل قتل نژادپرستانه یک سیاه پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید