اپلیکیشن اعلام قیمت ها طراحی شده است، پرونده های تخلف در بازار 10 تا 12 درصد افزایش یافته، ماکارانی 68 درصد افزایش قیمت یافت

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، رحمانی گفت: نظارت های خود را در بازار افزایش داده به طوری که در خاتمه سال گذشته جریمه های وصولی حدود 2 برابر و پرونده های تخلف تشکیل شده 10 تا 12 برابر افزایش پیدا نموده است.

اپلیکیشن اعلام قیمت ها طراحی شده است، پرونده های تخلف در بازار 10 تا 12 درصد افزایش یافته، ماکارانی 68 درصد افزایش قیمت یافت

به گزارش خبرنگار از،رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت شامگاه پنجشنبه بیست و سوم خردادماه در نشست با فعالان مالی استان کرمان به وضعیت اکتشافات در سطح کشور و استان کرمان اشاره و با اعمال نظر مثبت نسبت به تدوین طرح اکتشافی تفصیلی استان کرمان در سطوح 50 درصدی تا یک ماه آینده اظهار کرد: در صورت ارایه این طرح، اعتباری از سوی سازمان ایمیدرو به این حوزه برای اکتشافات و تکمیل این بخش به استان کرمان اختصاص خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در امسال اکتشاف در سطوح 100 هزار کیلومتر پهنه خطی در سطح کشور است اظهار کرد: استان کرمان بهشت معادن کشور است و باید از این پتانسیل نهایت استفاده را نموده و کار متفاوتی نسبت به سال های قبل در این حوزه صورت گیرد.

رحمانی با اشاره به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال اجرای راحتر و سریعتر کار ها در تمامی حوزه های زیرمجموعه خود است اضافه نمود: هرجایی که طبق قانون بتوانیم تفویض اختیارات را به اتاق های اصناف، تشکل ها، خانه های صنعتی و... دهیم، این کار را با همه توان انجام خواهیم داد، زیرا ما به دنبال آن هستیم که در نقش حاکمیتی و سیاستگذاری عمل کنیم.

وی در خصوص انتقاد رییس اتاق اصناف کرمان درباره صدور مجوز های متعدد اظهار کرد: متاسفانه طبق قانون رقابت و در ماده 7 این قانون، هیچ وزراتخانه ای حق ندارد به دلیل اشباع بازار، مجوزی صادر نکند که همین قانون مسائل فراوانی ایجاد نموده است که باید اصلاحیه این قانون صورت گیرد و ما نیز در وزارت صنعت، معدن و تجارت اصلاحیه ای را در آینده نزدیک به مجلس شورای اسلامی ارایه خواهیم داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به موضوع افزایش قیمت ها اشاره نمود و گفت: باید بپذیریم افزایش قیمت های صورت گفته در کشور به دلایل متعددی بوده که گاهی از دست ما نیز خارج بوده است. به طور مثال در بحث افزایش قیمت ماکارونی، ما شاهد افزایش 100 درصدی بودیم که در نهایت 68 درصد افزایش قیمت از سوی سازمان حمایت پذیرفته شد، آرد گندم صنف و صنعت از 900 تومان به 18850 تومان افزایش پیدا کرد و افزایش حقوق نیروی کار در حدود 36 درصد، و در بخش حمل و نقل 50 درصد افزایش قیمت را شاهد بودیم که همین عوامل سبب افزایش 100 درصدی در قیمت ماکارونی شد، اما ما این موضوع را نپذیرفته و خواستیم از سود تولیدنمایندگان بکاهیم که در نتیجه به افزایش 68 درصدی رسیدیم.

رحمانی به افزایش قیمت بی رویه تن ماهی نیز اشاره و اظهار کرد: سالانه 200 هزار تن مصرف ماهی تن در کشور است که نیمی از این مصرف ماهی تن، وارداتی و نیمی دیگر از آب های کشور تامین می شد که از ابتدای امسال تخصیص ارز 4200 تومانی به واردات 100 هزار تن ماهی تن حذف شد و از سوی دیگر نیز 100 هزار تن ماهی تن داخلی به ما تحویل داده نشد که همین امر سبب بی رویه افزایش قیمت تن ماهی شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به موضوعات افزایش قیمت روغن موتور و دیگر کالا ها در کشور اشاره و اظهار کرد: متاسفانه دیدگاهی در جامعه وجود دارد که همه فکر می نمایند اصناف گران فروشی می نمایند این در حالی است که اصناف ما عموما مراعت می نمایند، اما دلایل دیگر سبب افزایش قیمت ها می گردد.

وی با بیان اینکه نظارت های خود را افزایش داده به طوری که در انتها سال گذشته جریمه های وصولی حدود 2 برابر و پرونده های تخلف تشکیل شده 10 تا 12 برابر افزایش پیدا نموده است ادامه داد: اولین حلقه نظارت ما اتحادیه ها هستند و از همه اصناف می خواهیم، ابتدا از آبروی خودمان محافظت کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به موضوع افزایش قیمت شکر نیز اشاره و اظهار کرد: مسئول شکر در کشور وزارت جهادکشاورزی است. گزارشی که وزیر به بنده داده اند از باب تنظیم بازار، اعتقاد دارند که هیچ مسئله ای وجود نداشته و حتی ذخایر شکر در کشور بیش از حد معمول است. از نظر عرضه مسئله ای وجود ندارد، اما باید ببینیم مشکل از کجاست؟

رحمانی با بیان اینکه بیبشترین مشکل در استان های کشور در بحث شکر مربوط به استان کرمان است اظهار کرد: قیمت ها در سطح کشور کاملا تعیین بوده و در سامانه 124 همه قیمت ها در درج می گردد که مرجع رسمی قیمت کالاهاست و به همین دلیل نیز جدیدا کاری در وزارت صنعت، معدن و تجارت شروع کردیم به طوری که برای 100 کالای پرمصرف و اساسی، اپلیکیشن اعلام قیمت ها را طراحی کردیم که در آن به صورت روزانه قیمت ها اعلام خواهد شد و در آینده نزدیک از این اپلیکیشن رونمایی خواهد شد.

ی

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اپلیکیشن اعلام قیمت ها طراحی شده است، پرونده های تخلف در بازار 10 تا 12 درصد افزایش یافته، ماکارانی 68 درصد افزایش قیمت یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن اعلام قیمت ها طراحی شده است، پرونده های تخلف در بازار 10 تا 12 درصد افزایش یافته، ماکارانی 68 درصد افزایش قیمت یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید