آمریکا، کاخ سفید پنهان کاری درباره شیوع کرونا را به گردن رسانه ها انداخت!

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید در اظهاراتی مدعی شد علت منتشر نشدن اخبار مربوط به شیوع کرونا در رسانه های آمریکایی این بوده است که آنها خودشان ترجیح داده اند که به موضوعات دیگری از جمله استیضاح رئیس جمهور آمریکا بپردازند.

آمریکا، کاخ سفید پنهان کاری درباره شیوع کرونا را به گردن رسانه ها انداخت!

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسی بوک به نقل از نیویورک تایمز، میک مولوینی رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید روز جمعه طی سخنرانی خود در کنفرانس سالانه فعالان سیاسی محافظه کار آمریکا ضمن کم اهمیت جلوه دادن ویروس کرونا در برابر برخی ویروس های دیگر، مدعی شد که رسانه ها عامل اصلی منتشر نشدن اخبار مرتبط با شیوع این ویروس در آمریکا بوده اند.

میک مولوینی در سخنرانی خود مدعی شد: دولت از چهار یا پنج هفته قبل یعنی از همان زمانی که در اقدامی کم سابقه شرایط اضطراری بهداشتی اعلام نمود و ورود بسیاری از شهروندانی را که اخیراً به چین سفر کرده بودند ممنوع کرد، گام های فوق العاده ای را برای پیشگیری از شیوع ویروس در آمریکا برداشته است.

وی اضافه نمود: اما چرا شما در این رابطه چیزی نشنیده اید؟ به دلیل استیضاح! چیزی که همه رسانه ها می خواستند درباره اش صحبت کنند.

رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید در حالی این ادعا را مطرح می کند که به گفته نیویورک تایمز، رسانه های آمریکا و دیگر کشورهای جهان از نخستین روز انتشار خبر ابتلای شهروندان چینی به ویروس کرونا، اخبار مربوط به شیوع این ویروس در چین و سایر کشورها از جمله آمریکا را پیگیری و منتشر کرده اند.

نیویورک تایمز روز پنج شنبه در گزارشی به نقل از منابع آگاه در کاخ سفید فاش کرد که دولت ترامپ محدودیتهایی را برای ارائه اطلاعات مرتبط با ویروس کرونا در آمریکا وضع کرده و از متخصصان و دانشمندان پزشکی فعال در نهادهای زیرمجموعه دولت فدرال آمریکا خواسته است که بیانیه ها و برنامه های مرتبط با اطلاع رسانی درباره شیوع ویروس کرونا را صرفاً با هماهنگی مایک پنس معاون رئیس جمهور پیش ببرند.

در حالی که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از سوی مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها (CDC) 60 نفر اعلام شده است، کارشناسان برآورد می کنند که تعداد مبتلایان به مراتب بیش از این تعداد است، اما به دلیل کمبود مراکز غربالگری و محدودیت های در نظر گرفته شده برای انجام آزمایش های مربوطه، هنوز تعداد زیادی از مبتلایان شناسایی نشده و آزادانه بین جمعیت تردد می کنند.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آمریکا، کاخ سفید پنهان کاری درباره شیوع کرونا را به گردن رسانه ها انداخت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا، کاخ سفید پنهان کاری درباره شیوع کرونا را به گردن رسانه ها انداخت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید