گزارش IWF از شروع موفقیت های سلیمی با قهرمانی در جوانان دنیا

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، فدراسیون دنیای وزنه برداری در گزارشی به این موضوع پرداخت که کدام یک از ستاره های امروز وزنه برداری در مسابقات قهرمانی جوانان دنیا پیروز بوده اند.

گزارش IWF از شروع موفقیت های سلیمی با قهرمانی در جوانان دنیا

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، فدراسیون دنیای وزنه برداری (IWF) در آستانه مسابقات قهرمانی جوانان دنیا گزارشی را منتشر کرد و در این گزارش به معرفی ستاره های وزنه برداری امروز دنیا پرداخت که در مسابقات قهرمانی جوانان دنیا پیروز بوده اند.

بهداد سلیمی وزنه بردار فوق سنگین ایران یکی از چهره هایی است که فدراسیون دنیای در این گزارش به آنها اشاره نموده است.

فدراسیون دنیای وزنه برداری نوشت: بهداد سلیمی تنها 28 سال دارد اما قهرمان المپیک 2012 لندن شد و دوقهرمانی دنیا، دو قهرمانی بازی های آسیایی، و سه قهرمانی آسیا را در طول دوران کاری پر زرق و برق خود به دست آورده است. با این حال اولین پیروزی بزرگ او در مسابقات قهرمانی جوانان دنیا در سال 2009 و دربخارست رومانی بوده است.

البته او در مسابقات قهرمانی جوانان دنیا 2008 نیز مدال برنز گرفت.

-لاشا تالاخادزه دیگر ورزشکاری است که در این گزارش به او اشاره شده و در خصوص او نوشته شده است: تالاخادزه برای نخستین مرتبه در مسابقات قهرمانی جوانان دنیا 2013 در لیما پرو طعم مدال طلا را چشید.او سپس مدال طلای المپیک 2016، دو قهرمانی دنیا و سه قهرمانی اروپا را به دست آورد و در سال 2017 نیز بهترین وزنه بردار دنیا شد.

-یوسن لوپز کلمبیایی سال گذشته در دسته 77 کیلوگرم قهرمانی جوانان دنیا، مدال طلا گرفت و یک ماه بعد از آن نیز در مسابقات قهرمانی پان آمریکن مدال طلا کسب کرد.

در این گزارش به پیروزیت چند وزنه بردار زن نظیر تونیا وزنه بردار تایلندی، لیدی سولیز از کلمبیا، آناستازیا هاتفرید از گرجستان نیز اشاره شده است.

مسابقات قهرمانی جوانان دنیا 2018 از 6تا 14 جولای در تاشکند ازبکستان برگزار می گردد و بیش از 300 وزنه بردار جوان زن و مرد از 53 کشور در این رقابتها شرکت نموده اند و در این رقابتها استعدادهای در حال ظهور در وزنه برداری به دنبال برداشتن قدم های بزرگی هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گزارش IWF از شروع موفقیت های سلیمی با قهرمانی در جوانان دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش IWF از شروع موفقیت های سلیمی با قهرمانی در جوانان دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید