چه بلایی سر کیم یو-جونگ آمده است؟ ، 35 روز بی خبری از خواهر رهبر کره شمالی

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، خواهر قدرتمند رهبر کره شمالی آخرین بار روز 27 ژوییه در انظار عمومی ظاهر شده و از آن زمان به بعد تقریبا هیچ کس از سرنوشت او خبر دقیق ندارد.

چه بلایی سر کیم یو-جونگ آمده است؟ ، 35 روز بی خبری از خواهر رهبر کره شمالی

به گزارش وبلاگ فیسی بوک به نقل از نیویورک پست، برخی منابع خبری در کره جنوبی معتقدند رهبر کره شمالی از قدرت دریافت اطرافیان خود به شدت بیم دارد و ممکن است به همین دلیل خواهرش کیم یو-جونگ را حتی سر به نیست کرده باشد؛ درست شبیه بلایی که سر برادر بزرگ تر و ناتنی خود آورد و کیم جونگ-نام را سال 2017 در فرودگاه کوالالامپور در مالزی مسموم کرد.

همزمان برخی کارشناسان کره شمالی معتقدند گزارش هایی که درباره افزایش قدرت کیم یو-جونگ در ساختار قدرت سیاسی پیونگ یانگ منتشر شده چندان معتبر نیست و به نظر نمی رسد رهبر جوان کره شمالی خواهر کوچک تر و 32 ساله اش را به جانشینی خود برگزیده باشد. وینست بروکس، ژنرال پیشین ارتش آمریکا که از 2016 تا 2018 فرمانده نظامیان آمریکایی مستقره در کره جنوبی بود، معتقد است هیچ نشانه ای از تفویض قدرت در پیونگ یانگ به چشم نمی خورد و کیم فعلا همه کاره کره شمالی است.

  • تصاویر | کیم جونگ-اون در مراسم بزرگداشت شصت و هفتمین سالگرد خاتمه جنگ کره

روزنامه چوسان ایلبو چاپ کره جنوبی درباره دلایل پنهان شدن کیم یو-جونگ حدس و اعلام کرده است شاید خواهر رهبر کره شمالی شخصا تصمیم گرفته برای آسوده تر شدن خیال برادرش مدتی در صحنه ظاهر نشود. پروفسور نام سونگ-ووک که کارشناس مسائل کره شمالی است، می گوید: در گذشته هم سابقه داشته است که هر کسی در پیونگ یانگ قدرت گرفته و به عنوان نفر دوم پس از کیم جونگ-اون مطرح شده، بلافاصله از تمام جایگاه های خود محروم شود.

این در حالی است که بعید به نظر می رسد رهبر کره شمالی خواهر خود را صرفا به دلیل پررنگ شدن نقش او در ساختار قدرت کنار گذاشته یا سر به نیست کرده باشد. کیم یو-جونگ آخرین بار در مراسم سالگرد خاتمه جنگ کره کنار برادر خود دیده شد؛ جایی که کیم جونگ-اون بسان گنگسترها به هر کدام از افسران ارشد خود یک هفت تیر هدیه داد و با آنها عکس یادگاری گرفت.

منبع: همشهری آنلاین

به "چه بلایی سر کیم یو-جونگ آمده است؟ ، 35 روز بی خبری از خواهر رهبر کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه بلایی سر کیم یو-جونگ آمده است؟ ، 35 روز بی خبری از خواهر رهبر کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید