ناسا فضاپیمای اوریون سفارش داد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک به نقل ازسی نت، ناسا برنامه های بلندپروازانه ای برای ارسال فضانوردان به ماه در 2024 میلادی دارد. اما به نظر می رسد این تنها برنامه ناسا نیست.

ناسا فضاپیمای اوریون سفارش داد

سازمان فضایی آمریکا تصمیم دارد ماه را به مکانی قابل سکونت برای انسان تبدیل کند و برای این منظور به تعداد زیادی فضاپیما احتیاج دارد.

به همین دلیل ناسا اعلام نموده قرار داد جدیدی برای فراوری فضاپیمای اوریون با شرکت لاکهید مارتین امضا نموده است. قرارداد فراوری فضاپیمای اوریون با هدف پشتیبانی از 12 ماموریت پروژه آرتمیس بسته شده است.

محور این قرارداد قابلیت استفاده دوباره از فضاپیما و حضور مستمر در سطح ماه است. طبق قرار داد لاکهید مارتین باید تا اواخر 2030 میلادی حداقل 6 و حداکثر 12 فضاپیمای اوریون بسازد.

در حال حاضر ناسا مشغول آزمایش سیستم های ایمنی و موتورهای فضاپیمای اوریون است. این فضاپیما برای انتقال ایمن فضانوردان به ماه و بازگرداندن آنها ساخته شده است.

البته ساخت فضاپیماهایی برای سفر به ماه چندان ارزان نیست. ناسا 3 فضاپیمای اوریون برای ماموریت های آرتمیس 3 تا 5 به ارزش 2.7 میلیارد دلار سفارش داده است. این سازمان فضایی تصمیم دارد سه فضاپیمای اوریون دیگر نیز تاپایان سال اقتصادی 2022 میلادی برای ماموریت های 6تا 8 به ارزش 1.9 میلیارد دلار سفارش دهد.

ناسا امیدوار است هر کدام از فضاپیماها را حداقل یک بار استفاده کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ناسا فضاپیمای اوریون سفارش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا فضاپیمای اوریون سفارش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید