مواد ضدآب و لک شدن کاشی با فناوری نانو تولید شد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، جعفر حاج سیاری، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان درباره محصول دانش بنیان نانو سیلیس کلوئیدی تولید شده در این شرکت به مهر گفت: سیلیس کلوئیدی یکی از مقاوم ترین مواد معدنی در طبیعت است که کاربردهای خاصی در صنعت دارد.

مواد ضدآب و لک شدن کاشی با فناوری نانو تولید شد

وی با اشاره به کاربردهای نانو سیلیس کلوئیدی گفت: یکی از این کاربردها در صنعت ساختمان است که باعث ضدآب و ضد لک شدن سرامیک می شود که با استقبال کارخانه های کاشی و سرامیک روبرو شده است.

وی ادامه داد: پیش تر این مواد از چین تهیه می شد که با توجه به مشکلاتی که در زمینه ارز داشتیم این مواد را در داخل تأمین کردیم و هم اکنون کارخانه ها با رضایت از محصول داخلی استفاده می کنند. ضمن اینکه از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری شد.

حاج سیاری با بیان اینکه یکی دیگر از کاربردهای این مواد در صنعت ریخته گری دقیق است، گفت: در صنعت ریخته گری، چسبی استفاده می شود که با مواد دیگری به عنوان ماده دیرگداز ترکیب و در قالب های ریخته گری مورد استفاده قرار می گیرد که کاربرد آن در صنعت ریخته گری دقیق، اجتناب ناپذیر است که این مواد هم پیش تر از خارج تأمین می شد اما در حال حاضر از داخل تأمین می شود.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان بیان کرد: نانو سیلیس کلوئیدی در صنعت بتن نیز به عنوان قوام دهنده استفاده می شود که در حال حاضر کار تحقیق و توسعه (R&D) آن را انجام می دهیم و اگر به اتمام برسد در کف سازی به جای اینکه از سنگ استفاده شود می توان با بتن یک سطح مثل سنگ تهیه کرد.

حاج سیاری درباره صادرات این محصول دانش بنیان نیز گفت: در حال حاضر از نظر فنی و قیمت محصول، صادرات امکان پذیر است اما ظرفیت تولید فعلی ما بر اساس نیاز داخلی است؛ نمونه محصول را به کشورهای گرجستان، ترکیه و آلمان فرستاده ایم که این صادرات نیاز به افزایش ظرفیت تولید دارد.

وی درباره میزان اشتغالزایی این شرکت بعد از افزایش ظرفیت تولید گفت: زمانی که ظرفیت تولید را دو برابر کردیم به صورت مستقیم دو نفر و به صورت غیر مستقیم بین چهار تا پنج نفر مشغول به کار شدند اما نکته مهمتر این است که این افزایش ظرفیت، جایگزین واردات می شود و از این منظر، اهمیت پروژه خیلی بیشتر خواهد شد.

مدیر این شرکت دانش بنیان گفت: ما برای افزایش ظرفیت تولید از صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات دریافت کردیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مواد ضدآب و لک شدن کاشی با فناوری نانو تولید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواد ضدآب و لک شدن کاشی با فناوری نانو تولید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید