منطقه ممنوعه ساخت و ساز در پایتخت تعیین شد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، خبرنگاران: رئیس سازمان مدیریت تهران گفت: اطلس نقاط بحرانی استان تهران تدوین شده است و برای تصویب نهایی منتظر تشکیل جلسه شورای عالی آمایش کشور هستیم که علت تاخیر در برگزاری آن پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است.

منطقه ممنوعه ساخت و ساز در پایتخت تعیین شد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک به نقل از همشهری آنلاین، نعمت الله ترکی با اعلام این خبر گفت: اطلس نقاط بحرانی استان تهران تدوین شده است و برای تصویب نهایی منتظر تشکیل جلسه شورای عالی آمایش کشور هستیم که علت تاخیر در برگزاری آن پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است.

وی اضافه کرد: در این اطلس، استان تهران به 5 منطقه تقسیم شد و تمامی قلمروهای مناسب و نامناسب در 3 پهنه دسته بندی و به پهنه مجاز، مشروط و ممنوع معین و نشانه گذاری شده اند.

رئیس سازمان مدیریت تهران اظهار کرد: در پهنه مجاز محدوده شهر و روستا معین شده و در پهنه مشروط با رعایت اصول و مقررات و قوانین امکان اجرای فعالیت و ساخت وساز وجود دارد اما در پهنه ممنوع خط قرمزهای استان تهران در سند آمایش معین شده یعنی هرگونه ساخت وساز غیرمجاز و غیرقانونی است و به سرعت باید تخریب شود.

ترکی گفت: برای نخستین بار است که ابزار قانونی محکمی برای مقابله با حاشیه نشینی و ساخت وساز غیرمجاز در استان تهران تعریف شده و به نوعی جرم انگاری شده است. فرقی هم ندارد که تخلف را دهیار یا شهردار و یا شرکت و نهاد دولتی و غیردولتی انجام داده باشند. وقتی تخلف در منطقه ممنوع رخ می دهد جرم محسوب شده و به سرعت برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: با تصویب و ابلاغ این اطلس و همچنین اجرای کامل طرح کاداستر و داشتن ابزارهایی مانند جی آی اس شاهد کمترین مورد زمین خواری و تصرف غیرقانونی و تغییر کاربری های غیرمجاز در استان تهران خواهیم بود.

منبع: اقتصادنیوز

به "منطقه ممنوعه ساخت و ساز در پایتخت تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه ممنوعه ساخت و ساز در پایتخت تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید