مصرف بی رویه فست فودها جوانان را در معرض سرطان روده قرار داده است

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، دبیر انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران گفت: سرطان روده بزرگ به دلیل مصرف بی رویه فست فودها و کم تحرکی، دو دهه زودتر از حد انتظار سنی در کشور شیوع یافته و جوان ها را مورد هدف قرار داده است.

مصرف بی رویه فست فودها جوانان را در معرض سرطان روده قرار داده است

به گزارش ایرنا، حسین فوادزی در کنگره جامعه جراحان ایران اضافه کرد: به دلایل مختلفی سرطان روده بزرگ نسبت به گذشته جوان ترها را بیشتر گرفتار می کند به طوری که این سرطان در دنیا سومین سرطان شایع به شمار می رود که از دهه 6 و 7 زندگی بروز می یابد ولی در کشورمان زودتر از انتظار بروز یافته است.

وی گفت: عوامل مختلفی همچون زندگی شهری، کم تحرکی، افزایش وزن و استفاده از غذاهای فرآوری شده و مصرف فست فودها سبب کاهش سن ابتلا به سرطان های روده شده است.

فوادزی ادامه داد: اگر این سرطان به موقع تشخیص داده شوند، می توان درمان موثرتری را برای بیمار انجام داد. کم خونی یا دفع خون از طریق مدفوع یا خونریزی بدون علامت از جمله علائم ابتلا به سرطان روده بزرگ است؛ بنابراین افراد در صورت روبرو شدن با چنین مشکلاتی باید حتماً به پزشک مراجعه کنند و با انجام یک غربالگری ساده یا کولونوسکوپی به بیماری خود آگاهی یابند.

به گفته وی، اگر سرطان روده بزرگ در مراحل اولیه تشخیص داده شود می توان با یک جراحی ساده و پس از آن انجام شیمی درمانی و پرتودرمانی با سرطان مبارزه کرد و در غیر این صورت با پیشرفت بیماری موفقیت در درمان کاهش می یابد.

وی اضافه کرد: سرطان روده بزرگ سومین سرطان شایع در کشور در میان زنان و مردان بوده و مبارزه و پیشگیری از این بیماری مهم است.

منبع: همشهری آنلاین

به "مصرف بی رویه فست فودها جوانان را در معرض سرطان روده قرار داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف بی رویه فست فودها جوانان را در معرض سرطان روده قرار داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید