ماموریت ویژه ضد ایرانی مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، یک مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا در راستای ترغیب کشورهای آسیای جنوب شرقی به همراهی با تحریم های ایران، به پایتخت برخی از این کشورها سفر کرده است.

ماموریت ویژه ضد ایرانی مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسی بوک، یک مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا در ادامه تلاش های این کشور برای اعمال فشار بر ایران، درحال دیدار از برخی کشورهای واقع در آسیای جنوب شرقی است.

مارشال بیلینگزلی دستیار بخش تامین مالی تروریسم وزارت خزانه داری آمریکا و رئیس گروه ویژه اقدام مالی (اف .ای. تی. اف) درباره اهداف خود از دیدار دو روزه از سنگاپور به خبرگزاری کیودو گفت: قطعا آن ها را به توجه به تحریم ها ترغیب می کنیم. این کشورها در صورت تجارت با ایران، دیگر با آمریکا تجارتی نخواهند داشت.

مقام آمریکایی گفت :نباید ما به کشورها دیکته کنیم که چه کاری باید یا نباید انجام دهند، اما بسیار واضح می گوییم که شرکت های این کشورها باید تصمیم تجاری مطلعانه اتخاذ کنند زیرا اگر آن ها تصمیم بگیرند که با ایران و در امور ممنوع شده کار کنند، دیگر قادر نخواهند بود با آمریکا یا نظام مالی آمریکا تجارت کنند.

مارشال بیلینگزلی افزود: ما انتظار یک همکاری گسترده و حمایت قوی از آنچه که انجام می دهیم را داریم.

مارشال بیلینگزلی از کشورهای واقع در جنوب شرقی آسیا خواسته که در داد و ستد با ایران دقت و احتیاط لازم را به خرج دهند.

این درحالی است که برخی منابع مطلع به خبرگزاری کیودو گفته اند ممکن است آمریکا، سنگاپور را از داشتن مراودات نفتی با ایران باز دارد.

این مقام آمریکایی ادامه داد: ما می خواهیم در این کشور درباره نحوه فعالیت ایرانی ها و تلاش آن ها در پنهان نگه داشتن مالکیت خود بر شرکت ها رایزنی کنیم. ما درخواست خاصی را از دولت سنگاپور در زمینه نفت ایران نداشتیم. ما به سنگاپور بیشترین اعتماد را داریم و واقعیت این است که در سال های اخیر این کشور هیچ معامله گازی و نفتی قابل توجهی با ایران نداشته است.

منابع مطلع به کیودو گفتند که آمریکا با فشار بر کشورهای آسیای جنوب شرقی در تلاش است تا مانع حضور آن ها در اجلاس ماه اکتبر (مهر) تحت عنوان گفتگوی همکاری آسیا با میزبانی ایران شود. این درحالی است که این مقام آمریکایی منکر این قضیه شده است.

بیلینگزلی پیشتر از اندونزی و مالزی نیز دیدار کرده بود و اینک قصد دارد به فیلیین و تایلند برود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ماموریت ویژه ضد ایرانی مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت ویژه ضد ایرانی مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید