دعوت بزرگان عشایر و قبایل شرق سوریه به مقاومت برابر اشغالگری آمریکا

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، بزرگان قبایل و عشایر شرق سوریه با برگزاری نشستی با عنوان وحدت سوریه در شهر القامشلی بر ضرورت مقاومت مردمی برای بیرون کردن نظامیان اشغالگر آمریکا و ترکیه از خاک سوریه تاکید کردند.

دعوت بزرگان عشایر و قبایل شرق سوریه به مقاومت برابر اشغالگری آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسی بوک، شیوخ و بزرگان عشایر و قبایل سوریه در همایش جمعیت سوریه واحد در شهر القامشلی در استان الحسکه در شمال شرق سوریه امروز بر حمایت خود از ارتش سوریه در برابر تروریسم و اشغالگری آمریکا و ترکیه تاکید کردند و همه فرزندان عشایر و قبایل را به مقاومت در برابر آمریکا و ترکیه در خاک سوریه دعوت کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) بزرگان قبایل سوری در بیانیه ای در جریان نشست امروز القامشلی، بر حمایت ثابت خود از رهبری و ارتش سوریه تاکید و مخالفت خود را با همه اشکال تحریم های آمریکا علیه ملت سوریه اعلام کردند.

آنها همچنین تاکید کردند که تحریم ها آنها را از قطب نمایشان در پایبندی به اصول ملی حفظ حاکمیت سوریه در زیر پرچم این کشور منحرف نخواهد کرد.

شرکت نمایندگان در این نشست از عشایر و همه اقشار شهروندان سوری ساکن منطقه الجزیره خواستند برای آزادسازی خاک مقدس سوریه از وجود اشغالگران آمریکایی و ترکیه ای مقاومت نمایند. آنها از مزدوران آمریکا در سوریه هم خواست قبل اینکه فرصت ها از دست برود در محاسبات خود تجدید نظر نمایند.

در این بیانیه به شبه نظامیان کُرد عضو گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه درباره کشیده شدن به سمت پروژه آمریکا در تحریم ملت و ممانعت از ایجاد راه چاره سیاسی و بازسازی در سوریه هشدار داده و تاکید شده است که ائتلاف آمریکایی همه فرزندان سوریه را هدف گرفته و خاک و ثروت های راهبردی سوریه را غارت نموده است و اگر این گروه های کُرد خارج از صف ملی بایستند در برابر از دست رفتن هر وجب از خاک سوریه مسئولیت تاریخی و اخلاقی دارند.

در این نشست بر مخالفت با ایجاد پایگاه های غیرنظامی آمریکایی در سوریه که در راستای چپاول نفت سوریه و گرسنه نگاه داشتن مردم این کشور است، تاکید شد.

آنها ضمن مخالفت با حضور استعمارگرانه آمریکا در سوریه بر ضرورت خروج فوری نظامیان آمریکا و همچنین ترکیه از خاک سوریه تاکید کردند.

در انتها این بیانیه بر اهمیت مقاومت مردمی علیه اشغالگری آمریکا و ترکیه و پاکسازی هر وجب از خاک سوریه تاکید شده و آمده است: درباره سوریه هم باید فرزندان سوریه با یکدیگر گفت وگو نمایند تا در نتیجه آن یک گفت وگوی ملی جامع برگزار گردد.

شرکت نمایندگان در این نشست همچنین کوشش های روسیه را در یاری به ایجاد امنیت و ثبات در منطقه و ایجاد گفت وگو میان سوری ها را ستودند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دعوت بزرگان عشایر و قبایل شرق سوریه به مقاومت برابر اشغالگری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت بزرگان عشایر و قبایل شرق سوریه به مقاومت برابر اشغالگری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید