درخواست ملاله از سوچی برای محکوم کردن نوع رفتار با مسلمانان

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، ملاله یوسف زی، دختر پاکستانی که مورد سوقصد طالبان در پاکستان قرار گرفت اما نجات یافت، از رهبر دموکراسی خواه میانمار خواست تا رفتار شرم آور علیه مسلمانان روهینجا را محکوم کند.

درخواست ملاله از سوچی برای محکوم کردن نوع رفتار با مسلمانان

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، به نقل از خبرگزاری رویترز، ملاله یوسف زی، دختر پاکستانی و حامی حقوق زنان که اخیرا برنده جایزه صلح نوبل شده همچنین گفت که جهان منتظر است تا آنگ سان سوچی، رهبر دموکراسی خواه میانمار به نحوه شرایط روهینجاها در میانمار واکنش نشان دهد.

قریب به 90 هزار روهینجایی از زمان آغاز خشونت ها در میانمار در اوت سال جاری میلادی به بنگلادش گریخته اند. این بزرگترین چالش سیاسی است که سوچی در میانمار با آن روبرو شده است.

ملاله در بیانیه ای در توئیتر خود نوشت: در سال های گذشته، من مکررا این رفتار شرم آور و ناراحت کننده را علیه مسلمانان روهینجایی محکوم کرده ام. من منتظرم تا سوچی که خودش برنده جایزه صلح نوبل است، به این شرایط واکنش نشان دهد. جهان و مسلمانان روهینجا هم منتظرند.

فعالان در اندونزی هم روز شنبه از کمیته نوبل خواستند تا جایزه صلح نوبل را که به آنگ سان سوچی تعلق گرفته، از وی بگیرند.

خشونت های اخیر در میانمار ناشی از حمله به چندین پاسگاه پلیس و یک پایگاه ارتش از سوی شبه نظامیان روهینجایی اجرا شده است که در نتیجه این درگیری ها دست کم 400 تن کشته شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "درخواست ملاله از سوچی برای محکوم کردن نوع رفتار با مسلمانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ملاله از سوچی برای محکوم کردن نوع رفتار با مسلمانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید