خبرنگاران اصول بهداشتی برای نگهداری حیوانات خانگی رعایت شود

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، تهران - خبرنگاران - مدیرکل دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا رعایت اصول بهداشتی برای نگهداری حیوانات خانگی الزامی است.

خبرنگاران اصول بهداشتی برای نگهداری حیوانات خانگی رعایت شود

سید بهمن نقیبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی وبلاگ فیسی بوک افزود: ویروس کرونا یک ویروس جدید و ناشناخته است که هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص ابعاد مختلف، نوع جهش ویروس و ابعاد افزایش و اپیدمی شدن آن نداریم.

مدیرکل دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور اظهارداشت: لازم است که شهروندانی که حیوانات خانگی در منزل نگهداری می کنند تمامی مسائل بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

به گفته نقیبی، آنچه مشخص است منشاء انتقال ویروس کرونا از حیواناتی همچون خفاش، مار و مورچه خوار پولک دار به انسان اجرا شده است و اکنون این ویروس انتقال وسیع انسان به انسان دارد.

مدیرکل دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه در شرایط فعلی حیوانات قابلیت انتقال ویروس کرونا را به صورت یک ناقل مکانیکی دارند، گفت: تا به امروز موارد فراگیری از انتقال سیستمیک بیماری از دام به انسان گزارش نشده است.

وی شرح داد: حیوانات خیابانی و خانگی می توانند در صورت مجاورت با فرد مبتلا و نشستن ویروس روی بدنشان آن را به صورت مکانیکی انتقال دهند.

نقیبی با تاکید براینکه هموطنان تا جای ممکن از خروج حیوانات خانگی به خارج از منازل خودداری کنند، اظهارداشت: دارندگان حیوانات خانگی برای رعایت اصول بهداشتی علاوه بر نظاف روزانه حیوانات، قرص انگل و واکسیناسیون را به موقع انجام دهند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اصول بهداشتی برای نگهداری حیوانات خانگی رعایت شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اصول بهداشتی برای نگهداری حیوانات خانگی رعایت شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید