ترامپ: آتش بس در سوریه برقرار است

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، رئیس جمهور آمریکا در نشست کابینه و در حضور خبرنگاران گفت که آتش بس در سوریه برقرار است اگر چه در موارد معدودی هم این آتش بس نقض شده است.

ترامپ: آتش بس در سوریه برقرار است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسی بوک، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در نشست کابینه گفت که آتش بس در سوریه برقرار است، او با وجود این گفت که آتش بس در مواردی معدود هم نقض شده است.

وی به وبلاگ فیسی بوک گفت: نیرو های آمریکایی در مرحله نخست به مناطق دیگر منتقل می شوند، اما در خاتمه به آمریکا باز خواهند گشت.

رئیس جمهور آمریکا اضافه نمود که واشنگتن تعداد اندکی از نظامیان خود را در سوریه و در نزدیکی مرز اردن باقی خواهد گذاشت.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا امروز دوشنبه نیز در جریان سفر به افغانستان، از احتمال باقی ماندن بخش کوچکی از نظامیان این کشور در شمال شرقی سوریه خبر داده است. (جزئیات بیشتر)

ترامپ همچنین هشدار داد: در صورتی که ترکیه رفتار درستی در سوریه نداشته باشد با تحریم ها و تعرفه ها روبرو خواهد شد.

وی در ادامه سخنانش در نشست کابینه و در حضور وبلاگ فیسی بوک گفت: آمریکا هرگز قول نداده که 400 سال در سوریه بماند تا از کُرد ها حمایت کند.

اعتراضات ساکنان مناطق شمالی سوریه به مواضع واشنگتن و دولت دونالد ترامپ سبب شده که کاروان نظامیان آمریکایی حین خروج از این مناطق با واکنش ساکنان و بدرقه شان با پرتاب سنگ، گوچه فرنگی و سیب زمینی های گندیده روبرو شوند.

ساعاتی بعد از حضور شبانه اعتراضی شماری از فعالان کُرد شمال سوریه در برابر یک کاروان نظامی آمریکایی که در حال ترک شمال سوریه بود، امروز دوشنبه رسانه ها و شبکه های خبری تصاویری و فیلم هایی منتشر نموده اند که نشان می دهد، ساکنان این مناطق با پرتاب سنگ، گوجه فرنگی، سیب زمینی و میوه های گندیده به سمت کاروان نظامیان آمریکایی به مواضع واشنگتن و دولت تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای عقب نشینی از مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد اعتراض کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترامپ: آتش بس در سوریه برقرار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: آتش بس در سوریه برقرار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید