تداوم بارش باران و برف در کشور تا 24 بهمن

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم بارش باران و برف در کشور تا روز چهارشنبه 24 بهمن گفت: طی امروز 22 بهمن برای بعضی مناطق جنوب شرق، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می گردد.

تداوم بارش باران و برف در کشور تا 24 بهمن

احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به نقشه های پیش بینی هواشناسی طی امروز (22 بهمن) با تشدید سامانه بارشی فعال در کشور برای غالب مناطق کشور بارندگی پیش بینی می گردد که در جنوب و جنوب غرب به شکل رگبار و رعد و برق و در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، مرکز، دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق کشور به شکل بارش باران و برف خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه فردا (23 بهمن) با عبور این سامانه از بخش های غربی شاهد فعالیت آن در نیمه شرقی کشور هستیم، توضیح داد: در این روز در استان های واقع در مرکز، شرق و شمال شرق بارش برف و باران و در جنوب شرق کشور بارش باران، گاهی با رعد و برق پیش بینی می گردد.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، روز چهارشنبه (24 بهمن) عمده فعالیت سامانه بارشی در نوار شرقی کشور به ویژه در شمال شرق است و به تدریج از بعد از ظهر همین روز از کشور خارج می گردد.

وظیفه در ادامه گفت: همچنین با توجه به شمالی شدن جریانات روی دریای خزر طی دو روز آینده برای استان های گیلان، مازندران و گلستان بارش باران و در ارتفاعات این استان ها بارش برف پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز (22 بهمن) برای بعضی مناطق جنوب شرق وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می گردد، اظهار کرد: این شرایط طی فردا (23 بهمن) در شرق و جنوب شرق کشور ادامه دارد. همچنین طی امروز و فردا خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و طوفانی است.

وظیفه در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (23 بهمن) نیمه ابری و بارش پراکنده و به تدریج کاهش ابر، در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای 1 و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (24 بهمن) صاف، گاهی وزش باد با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "تداوم بارش باران و برف در کشور تا 24 بهمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم بارش باران و برف در کشور تا 24 بهمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید