تصمیم کارگردان پاکستانی برای جبران محبت ایرانی

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، اسلام آباد - خبرنگاران - سید نور کارگردان سرشناس سینمای پاکستان که اخیرا برای شرکت در جشنواره جهانی فیلم فجر به ایران سفر نموده بود، می گوید: قلب ایرانیان مملو از محبت برای پاکستانی ها است و من می خواهم این محبت و دوستی را به وسیله ساخت فیلم مشترک به جهان نشان دهم.

تصمیم کارگردان پاکستانی برای جبران محبت ایرانی

سید غلام محی الدین نور مشهور به سید نور متولد 1330 در شهر لاهور قلب فرهنگ پاکستان است. وی از شخصیت های نام آشنا در تلویزیون و سینمای پاکستان شناخته می گردد.

سید نور علاوه بر کارگردانی فیلم، تهیه نماینده، نویسنده و بازیگری را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

دولت پاکستان در سال 2013 به پاس خدمات سید نور در حوزه فرهنگ و هنر سومین جایزه بزرگ این کشور به وی تقدیم کرد.

این کارگردان پاکستانی اخیرا برای سومین بار به جمهوری اسلامی ایران سفر کرد و این بار وی به همراه همسرش خانم صائمه نور که او نیز از بازیگران سرشناس سینمای پاکستان است، در سی وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر شرکت کرد.

سید نور روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار وبلاگ فیسی بوک، ضمن ابراز خرسندی از سفر مجدد خود به کشور همسایه و دوست ایران، گفت: قلب مردم ایران سرشار از محبت و دوستی برای ما پاکستانی ها است.

وی با تعریف و تمجید از برگزاری جشنواره جهانی فجر و فرصت مشاهده ظرفیت های فرهنگی و هنری ایران، اضافه کرد: اراده نموده ام تا برای هر چه نزدیک کردن محبت و دوستی دو کشور فیلمی را با همکاری طرف ایرانی بسازم.

کارگردان مشهور پاکستان موضوع فیلم آینده خود را در ارتباط با امور خانواده توصیف کرد و گفت: این ابتکار گامی در تقویت مراوادات فرهنگی و هنری میان دو ملت دوست و برادر ایران و پاکستان خواهد بود.

وی گفت: برای ساخت این فیلم سعی می گردد تا از ظرفیت های هر دو کشور استفاده گردد به ویژه تصمیم داریم فیلمبرداری را در شهرهای مختلف ایران و همچنین پاکستان انجام دهیم.

سید نور همچنین از همکاری سرکنسولگری ایران در شهر لاهور و رئیس خانه فرهنگ ایران قدردانی کرد و گفت: برای ساخت فیلم مشترک بسیار باانگیزه هستیم و همزمان از دولت های دو کشور نیز می خواهیم که از طرح های هنری و فرهنگی که هدف اصلی آن تعمیق روابط میان مردم ایران و پاکستان است، حمایت نمایند.

آبانماه سال گذشته وزیر وقت اطلاع رسانی، میراث ملی و رسانه های پاکستان در دیدار سفیر کشورمان در اسلام آباد با تاکید بر ضرورت تقویت همکاری فرهنگی کشورش با ایران، گفت: اسلام آباد بر استحکام این همکاری ها با تهران عزم جدی دارد.

مهدی هنردوست سفیر ایران در این دیدار آمادگی کشورمان را در راستای گسترش همکاری دو کشور در عرصه های مختلف فرهنگی و رسانه ای اعلام نمود.

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، دو کشور اسلامی و همسایه پاکستان و ایران دارای قرابت های فرهنگی، مذهبی و تاریخی و نیز منافع مالی مشترک بسیاری هستند که توسعه روابط فی ما بین می تواند زمینه ساز شکوفایی مالی و امنیتی در جنوب شرق ایران و بلوچستان پاکستان گردد.

گسترش روابط با کشور پاکستان می تواند از یکسو به تقویت بنیان های فرهنگی و مالی بین دو کشور یاری نموده و از سوی دیگر، همبستگی ایران و پاکستان را افزایش دهد که این امر می تواند موقعیت های تجاری و مالی بسیاری برای منطقه جنوب شرق ایران مهیا کند و نیز تهدیدهای امنیتی را کاهش دهد.

همکاری ایران و پاکستان در حوزه هنر را می توان عامل موثر نزدیکی دو ملت مسلمان، برادر و همسایه دانست زیرا زبان هنر سینما فراتر از مرزهای جغرافیایی عمل نموده و می تواند قلوب مردم را به یکدیگر پیوند بزند.

جمهوری اسلامی ایران در کنار چین یکی از مهم ترین کشورهای آسیا در عرصه صادرات فیلم به شمار می رود و در رتبه بندی جهانی نیز سینمای ایران در مقام ممتازی واقع شده است.

آساق*274**1663**

منبع: ایرنا

به "تصمیم کارگردان پاکستانی برای جبران محبت ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم کارگردان پاکستانی برای جبران محبت ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید