بن سلمان با دولت آمریکا به بن بست رسیده است

به گزارش وبلاگ فیسی بوک به نقل از العربی الجدید، بابی گوش، روزنامه نگار آمریکایی با انتشار یک مقاله در خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ تاکید نمود که دلیل اینکه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان با دولت آمریکا به بن بست رسیده است، سرسپردگی این شاهزاده سعودی به کاخ سفید به شمار می رود.

بن سلمان با دولت آمریکا به بن بست رسیده است

وی اضافه نمود: این وابستگی باعث شده بن سلمان در معرض برخورد سخت و خشن دولت آمریکا قرار بگیرد.

در این مقاله تاکید شده است: یکی از روش هایی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای تحت کنترل درآوردن بن سلمان به کار گرفته تهدیدات اخیر وی در مورد خارج کردن تمام نظامیان آمریکایی از عربستان در صورت عدم کاهش فراوری نفت به شمار می رود.

در این مقاله آمده است: این تهدیدات تلفنی به قدری شدید بوده که بن سلمان در شوک فرو رفت و از معاونان خود خواست اتاقش را ترک نمایند. بن سلمان نمی تواند نسبت به پیامدهای وخیم این تهدیدات علیه خود و خانواده اش بی تفاوت باشد.

در ادامه این مقاله تاکید شده است: هنوز 10 روز از این تهدیدات نگذشته که عربستان و روسیه بر سر سرانجام دادن به جنگ قیمت ها توافق کردند. بن سلمان باید الان به تصمیمات غیر حکیمانه خود در مورد ایجاد روابط با آمریکا اذعان کند. بن سلمان در حال حاضر تبدیل به شاهزاده ای شده است که تقریباً از سوی خاندان حاکم طرد شده و این مسأله برای هیچیک از اعضای خاندان سعودی از زمان شروع ائتلاف با آمریکا در 75 سال گذشته رخ نداده است.

در این مقاله آمده است: بن سلمان از سوی تمام محافل در آمریکا به دلیل چند پرونده از جمله جنگ یمن و بازداشت فعالان زن سعودی و ترور جمال خاشقجی مورد هدف قرار گرفته است. بن سلمان در سال 2020 هیچ دستاوردی نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بن سلمان با دولت آمریکا به بن بست رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن سلمان با دولت آمریکا به بن بست رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید