انجام فعالیت های حساس بر روی گسل های تهران ممنوع شد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، حناچی با اشاره به تهیه نقشه پهنه گسل های تهران گفت: در طرح تفصیلی جدید اجازه فعالیت های حساس در این اماکن را نمی دهیم.

انجام فعالیت های حساس بر روی گسل های تهران ممنوع شد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ فیسی بوک، پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز در حاشیه افتتاح پروژه های مدیریت بحران با بیان اینکه زلزله و سیل دو حادثه محتمل برای شهر تهران هستند که باید برای جلوگیری از آن ها همت کرد، در جمع وبلاگ فیسی بوک گفت: برای آمادگی در مقابل حوادثی همچون زلزله باید شتاب نگاره ها را افزایش دهیم و برای این کار بیش از 30 شتاب نگار در شهر تهران اضافه نموده ایم.

او اضافه نمود: افزایش نگارنده های سیل می تواند در زمان وقوع حادثه هشدار های لازم را اعلام کند که در این راستا 10 دستگاه اضافه شده است و وظیفه آن ها هشدار در زمان وقوع سیل است.

حناچی توضیح داد: هر دلار هزینه قبل از بحران معادل 40 دلار هزینه بعد از بحران است.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تا چه میزان می توان قبل از وقوع زلزله از آن آگاه شد؟ گفت: مقالات علمی حاکی از آن است که قبل از زلزله نمی توان زمان و مکان آن را تشخیص داد، اما شتاب نگاره ها می توانند فعالیت گسل ها را نشان دهند و این کار می تواند ما را هدایت کند که چه اقداماتی را انجام دهیم.

او با بیان اینکه ما نقشه پهنه های دارای گسل تهران را تهیه نموده ایم، گفت: بر این اساس اجازه انجام فعالیت های حساس در مکان های دارای گسل را نمی دهیم.

حناچی در پاسخ به سوال وبلاگ فیسی بوک مبنی بر اینکه چرا مراکز معاینه فنی برای سنجش آلایندگی خودرو ها از برند های داخلی استفاده نمی نمایند، گفت: اگر این تجهیزات استاندارد باشند باید حتما استفاده شوند، زیرا این مراکز با خروجی دود کار دارند و اینکه ساخت کجا باشند برای آن ها اهمیت ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "انجام فعالیت های حساس بر روی گسل های تهران ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام فعالیت های حساس بر روی گسل های تهران ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید