الجزایر، آغاز ماموریت تبون پس از مراسم تحلیف

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، مراسم ادای سوگند رئیس جمهوری منتخب الجزایر برگزار گشت و تبون پس از مراسم تحلیف، رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

الجزایر، آغاز ماموریت تبون پس از مراسم تحلیف

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسی بوک به نقل از شبکه المیادین، مراسم ادای سوگند عبدالمجید تبون رئیس جمهور منتخب الجزایر با حضور روسای فراکسیون های پارلمانی، امروز پنجشنبه برگزار شد.

بر اساس این گزارش، رقبای تبون در انتخابات ریاست جمهوری اخیر شامل بن قرینه، بن فلیس، میهوبی و بلعید هم در این مراسم حضور داشتند.

تبون در این مراسم که در کاخ الامم در الجزیره برگزار شد، مراسم تحلیف را انجام داد و به طور رسمی ماموریت خود را به عنوان رئیس جمهور جدید و جانشین عبدالعزیز بوتفلیقه آغاز کرد.

انتخابات ریاست جمهوری در الجزایر با رقابت 5 نامزد از میان مسئولان ارشد روز پنجشنبه 21 آذر برگزار شد و عزالدین میهوبی جانشین دبیرکل حزب التجمع الوطنی الدیمقراطی، عبدالقادر بن قرینه رئیس حزب جنبش البناء الوطنی، عبدالمجید تبون نخست وزیر اسبق، علی بن فلیس رئیس حزب طلائع الحریات (پیشقراوان آزادی ها) و عبدالعزیز بلعید رئیس حزب جبهه المستقبل پنج نامزد انتخابات ریاست جمهوری الجزایر بودند با یکدیگر رقابت کردند.

کمیته ملی انتخابات الجزایر اظهار داشت که عبدالمجید تبون توانست 58 درصد آرا را در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر کسب کند. میزان مشارکت در انتخابات در داخل الجزایر 41.13 درصد بود و مجموع مشارکت در داخل و خارج به 39.83 درصد رسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "الجزایر، آغاز ماموریت تبون پس از مراسم تحلیف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الجزایر، آغاز ماموریت تبون پس از مراسم تحلیف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید