آسیب بارندگی به بخشی از جبهه شرقی قلعه تاریخی بارده در چهارمحال و بختیاری

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شدت بارش های دو روز گذشته گفت: به دنبال فعالیت این سامانه بارشی پرقدرت بخشی از جبهه شرقی قلعه تاریخی بارده در چهارمحال و بختیاری فروریخت.

آسیب بارندگی به بخشی از جبهه شرقی قلعه تاریخی بارده در چهارمحال و بختیاری

به گزارش وبلاگ فیسی بوک به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری، مهرداد جوادی گفت: در این راستا مرمت اضطراری بخش های آسیب دیده قلعه تاریخی بارده در دستور کار قرار گرفت.

او افزود: مرمت اضطراری بخش های آسیب دیده قلعه تاریخی بارده به 2میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

جوادی شرح داد: در سال های گذشته 7میلیارد ریال از اعتبارات ملی و استانی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای مرمت، استحکام بخشی، بام سازی، سبک سازی، اندود حفاظتی، اجرای شمع بندی حفاظتی و تخلیه نخاله های قلعه تاریخی بارده هزینه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری اعلام نمود: با توجه به لزوم مرمت اضطراری برای جلوگیری از تخریب بیشتر بناهای مرتبط با قلعه تاریخی داراب خان بارده در پاییز سال جاری با بهره مندی از تجربه های استادکاران برای مرمت ابنیه آن، از طریق شمع بندی و عملیات استحفاظی قسمت های آسیب دیده اقدام شد.

قلعه تاریخی بارده از توابع شهرستان بن چهارمحال و بختیاری مربوط به دوران قاجاریه است، این بنای تاریخی 11 مرداد 1384 به شماره 12404 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

منبع: میراث آریا

به "آسیب بارندگی به بخشی از جبهه شرقی قلعه تاریخی بارده در چهارمحال و بختیاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب بارندگی به بخشی از جبهه شرقی قلعه تاریخی بارده در چهارمحال و بختیاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید