35 واحد گشت فوریت های اجتماعی فعال شد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از فعالیت 35 واحد گشت فوریت های اجتماعی برای یاری به افراد بی خانمان اطلاع داد و گفت: همه گرمخانه ها، سامانسراها و همراه سراها شبانه روزی شده اند.

35 واحد گشت فوریت های اجتماعی فعال شد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ فیسی بوک، سید مالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران درباره تمهیدات شهرداری برای افراد بی خانمان گفت: 35 واحد گشت فوریت های اجتماعی در سه نوبت کاری هشت ساعته در حال فعالیت در سطح مناطق 22 گانه شهر جهت رسیدگی به پیغام های شهروندان در حوزه آسیب های اجتماعی هستند که رسیدگی به پیغام ها با فوریت یک ساعته در روز و با فوریت نیم ساعته در شب انجام می گردد.

وی اضافه کرد: اعلام آماده باش به تمامی عوامل اجتماعی مناطق 22 گانه و سطح نواحی جهت رصد میدانی سطح منطقه به منظور شناسایی نقاط آسیب خیز، فضای بی دفاع و ارائه خدمات حمایتی از جمله اسکان در گرمخانه های تحت پوشش از دیگر برنامه های در حال اجرا است.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران به راه اندازی 5 دستگاه اتوبوس تحت عنوان گرمخانه سیار در میادین پر تردد اشاره نمود و بیان داشت: آسیب دیدگان که به دلایلی تمایل استفاده از گرمخانه ها را ندارند در این اتوبوس ها ضمن جذب و معرفی گرمخانه ها خدمات پذیرایی و تغذیه گرم صورت می پذیرد.

حسینی گفت: فعالیت پنج واحد گشت نظارت ویژه در سطح پنج پهنه سطح شهر تهران متشکل از کارشناسان خبره حوزه آسیب های اجتماعی سازمان جهت نظارت بر فعالیت های ساماندهی و تعامل و یاری به مؤسسات مردم نهاد فعال در حوزه ساماندهی آسیب دیدگان نیز از برنامه های دیگر است.

وی گفت: پذیرش شبانه روزی گرمخانه ها، سامانسراها و همراه سراهای تحت پوشش و ارائه خدمات حمایتی و جذب حداکثری مددجویان بی خانمان نیز شروع شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "35 واحد گشت فوریت های اجتماعی فعال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "35 واحد گشت فوریت های اجتماعی فعال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید