کاهش عوارض دیابت با ویبره

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، نتایج یک بررسی نشان می دهد که ویبره کل بدن می تواند عوارض ناشی از دیابت را در بیماران کاهش دهد.

کاهش عوارض دیابت با ویبره
  • مجله دیابت

به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال اکسپرس، در مبتلایان به دیابت سطح گلوکز و التهاب های مخرب در بدن افزایش پیدا می کند. در این شرایط ویبره کل بدن به بهبود چگونگی گلوکز مصرفی در بدن به عنوان منبع انرژی کمک کرده و میکروبیوم و سلول های ایمنی را به گونه ای تنظیم می کند تا با التهاب مقابله کنند.

برای اولین بار گروهی از متخصصان علوم پزشکی در آمریکا به توضیح این موضوع پرداختند که چگونه استفاده مرتب از تکنیک ویبره کل بدن می تواند شرایطی فراهم سازد تا سلول های ماکروفاژ بیش از آنچه موجب تقویت التهاب شوند با آن مقابله کنند.

این محققان در بررسی روی موش های آزمایشگاهی نشان دادند ویبره کل بدن میکروبیوم ها را تغییر می دهند. میکروبیوم ها مجموعه ای از میکروارگانیسم های بدن هستند که ما را در برابر عوامل بیماری زا حفظ کرده و به هضم غذا در روده کمک می کند.

این تغییرات شامل افزایش سطح باکتری هایی است که زنجیره کوتاه اسیدهای چرب ایجاد کرده و به بدن کمک می کند از گلوکز بهتر استفاده کند. گلوکز در بدن به عنوان سوخت استفاده می شود اما سطح بالای آن موجب التهاب، حساسیت به انسولین و در نهایت دیابت می شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "کاهش عوارض دیابت با ویبره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش عوارض دیابت با ویبره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید