پیش بینی تردد 2.5 میلیون زائر در اربعین، بلیت اتوبوس گران نمی گردد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، رییس سازمان راهداری گفت که پیش بینی می گردد در ایام اربعین حسینی 2.5 نفر زائر از چهار پایانه مرزی تعیین شده عبور نمایند و بر اساس توافقات انجام شده، قیمت بلیت اتوبوس در این ایام افزایش نخواهد یافت.

پیش بینی تردد 2.5 میلیون زائر در اربعین، بلیت اتوبوس گران نمی گردد

ایسنا: ماه محرم و ایام اربعین یکی از پرترددترین و پرترافیک ترین ایام در جاده های مواصلاتی کشور به سمت استان های غربی است، چراکه نه تنها زائران ایرانی بلکه مسافران خارجی بسیاری هم به ایران وارد می شوند و از مرزهای غربی کشور به سمت نجف و کربلا حرکت می نمایند.

عبدالهاشم حسن نیا - رئیس سازمان راهداری کشور- در این باره به ایسنا گفت: آنچه تا این لحظه قطعی شده چهار پایانه مرزی خسروی، مهران، چذابه و شملچه است که پیش بینی می کنیم از حدود دو و نیم میلیون نفر زائر بیش از یک میلیون تردد از مرز مهران انجام گردد، حدود 400 هزار نفر تردد از مرز خسروی و مابقی زائران نیز به وسیله مرزهای چذابه و شملچه تردد نمایند.

وی با بیان این که مرز شلمچه و چذابه برای خوزستانی ها و دیگر استان های جنوبی مانند بوشهر، هرمزگان، فارس و غیره مورد استفاده قرار گرفته و یکی از مرزهای شلوغ در این ایام به شمار می رود، گفت: برای فراهم کردن بستر لازم در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی نیز حدود 8000 تا 10 هزار اتوبوس پیش بینی شده تا در رفت و آمد زائران مسئله ای به وجود نیاید. البته مسافران اربعین از کشورهای افغانستان، پاکستان، آذربایجان و روسیه و هند نیز به ایران وارد می شوند و از این چهار پایانه مرزی عبور می نمایند.

وی همچنین در مورد قیمت بلیت اتوبوس نیز گفت: گرچه تاکنون انجمن شرکت های مسافربری به صورت رسمی درباره قیمت بلیت اتوبوس اظهار نظر نکرده است اما طبق مذاکرات و توافقات انجام شده مقرر شده تا قیمت آن، برای ایام اربعین افزایش پیدا نکند.

وی با اشاره به این که اکثر زائران ایرانی از وسیله شخصی برای رساندن خود به مرزهای ایران و عراق استفاده می نمایند، گفت: سال گذشته نیز با وجود پارکینگ های بزرگ تعبیه شده در مرزهای مهران، چذابه و شلمچه ترافیک سنگینی داشتیم و سال جاری با وجود اضافه شدن مرز خسروی پیش بینی می کنیم همچنان مردم از وسیله شخصی استفاده نمایند اما زائران اگر می خواهند راحت تر باشند و در این ترافیک ها معطل نشوند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایند.

منبع: توریسم آنلاین

به "پیش بینی تردد 2.5 میلیون زائر در اربعین، بلیت اتوبوس گران نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی تردد 2.5 میلیون زائر در اربعین، بلیت اتوبوس گران نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید