پیام تبریک رئیس جمهور و نخست وزیر پاکستان به مناسبت عید قربان

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، رئیس جمهور و نخست وزیر پاکستان در پیام هایی جداگانه فرارسیدن عید سعید قربان را به مسلمانان جهان تبریک گفتند.

پیام تبریک رئیس جمهور و نخست وزیر پاکستان به مناسبت عید قربان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ فیسی بوک به نقل از ای آر وای نیوز، عارف علوی رئیس جمهور پاکستان در پیامی فرارسیدن عید قربان را به مردم پاکستان تبریک گفت.

وی در پیام خود شرح داد: عید قربان عید بندگی است و نقطه آغاز آن اطاعت محض حضرت ابراهیم از فرمان پروردگار و تسلیم شدن حضرت اسماعیل نسبت به امر خداوند است.

رئیس جمهور پاکستان افزود: در چنین روزی این دو نبی بزرگ الهی شکوه عبادت و بندگی را به نمایش گذاشتند.

عارف علوی گفت: این عید سعید را به همه مردم پاکستان و مسلمانان سایر کشورها تبریک می گویم و امیدوارم که خداوند به ما توفیق بندگی خالصانه عنایت فرماید.

عمران خان نخست وزیر پاکستان نیز طی پیامی فرا رسیدن عید قربان را تبریک گفته و گفت: از درگاه خداوند متعال می خواهم که عبادات و قربانی های مردم پاکستان را قبول فرماید و مسائل اقتصادی باقی مانده در این کشور را نیز برطرف نماید.

وی گفت: قربانی کردن نشانی از ایثار و فداکاری است و ملت های جهان باید بدانند که بدون ایثار و فداکاری هرگز به موفقیت دست نخواهند یافت.

عمران خان افزود: تسلیم خداوند بودن یکی دیگر از پیام های بزرگ عید قربان است و ما نیز برای رسیدن به بالاترین مقام های انسانی باید خود را تسلیم اراده خداوند متعال بدانیم.

نخست وزیر پاکستان از مردم این کشور خواست هنگام توزیع گوشت های قربانی به صورت ویژه قشر ضعیف و مستعضف را مورد توجه قرار دهند و همه اقشار به محرومان کمک کنند تا آن ها نیز شاد باشند.

گفتنی است عید قربان در پاکستان با جوش و خروش ویژه ای در حال برگزاری است و مردم به مناسبت این روز جشن و شادی برپا می کنند.

دیروز نیز حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان نیز در طی تماس تلفنی خود با عمران خان نخست وزیر کشور پاکستان این عید بزرگ اسلامی را به همه ملت پاکستان تبریک گفت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پیام تبریک رئیس جمهور و نخست وزیر پاکستان به مناسبت عید قربان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام تبریک رئیس جمهور و نخست وزیر پاکستان به مناسبت عید قربان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید