پمپئو احتمالا جایگزین بولتون می گردد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک به نقل از سی ان ان، منابع نزدیک به کاخ سفید از احتمال به دست گیری پست مشاور امنیت ملی ترامپ از سوی مایک پمپئو، وزیر خارجه خبر داده اند.

پمپئو احتمالا جایگزین بولتون می گردد

در همین ارتباط گفته شده که محتمل است مایک پمپئو هم وزیر خارجه باشد و هم مسئولیت های بولتون را برعهده بگیرد.

با این حال به گفته منابع آمریکایی تا معین جانشین اصلی بولتون، در حال حاضر مایک پمپئو، وزیر خارجه وظایف و اختیارات او را حوزه امنیت ملی برعهده دارد.

در این گزارش به این موضوع نیز تاکید شده است که در صورت به دست گیری پست مشاور امنیت ملی ترامپ از سوی پمپئو همزمان با در اختیار داشتن پست وزارت خارجه، موقعیت و نفوذ این عضو سابق سیا بسیار گسترده تر و متسحکم تر از گذشته در کاخ سفید خواهد بود.

کمتر از چند روز پیش، دونالد ترامپ در حساب کاربری خود توئیتر گفت: شب گذشته به جان بولتون اطلاع دادم که دیگر در کاخ سفید به خدمات او احتیاج نیست. من و همین طور برخی از افراد دیگر در دولت با برخی از پیشنهادهای او به شدت مخالف بودیم، بنابراین از جان خواستم استعفایش را تقدیم کند که صبح امروز تحویل من شد. از جان بابت خدماتش بسیار سپاسگزارم. هفته آینده مشاور امنیت ملی جدیدی معرفی خواهم کرد.

اخراج جان بولتون در شرایطی انجام شد که پیش از این نیز بسیاری از منابع نزدیک به کاخ سفید از اختلاف نظرهای شدید ترامپ با مشاور امنیت ملی خود، بولتون خبر داده بودند.

همچنین منابع آمریکایی پیشتر از اختلاف نظرها و تنش ها در روابط بولتون و پمپئو نیز خبر داده بودند و مایک پمپئو پس از اخراج جان بولتون در واکنش به این موضوع، تنها به این اظهار نظر بسنده کرد که از اخراج بولتون تعجب نکرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پمپئو احتمالا جایگزین بولتون می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو احتمالا جایگزین بولتون می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید