متری شش و نیم و پسر- مادر در بخش رقابتی جشنواره زوریخ

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، دو فیلم ایرانی در بخش رقابتی پانزدهمین جشنواره فیلم زوریخ در کشور سوئیس برای کسب جایزه چشم طلایی بهترین فیلم این رویداد سینمایی رقابت می نمایند.

متری شش و نیم و پسر- مادر در بخش رقابتی جشنواره زوریخ

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، فهرست فیلم های حاضر در جشنواره بین المللی فیلم زوریخ در سال 2019 اعلام شد و فیلم متری شش و نیم به کارگردانی سعید روستایی و پسر مادر ساخته مهناز محمدی در بخش رقابتی اصلی این رویداد سینمایی به نمایندگی از سینمای ایران به روی پرده خواهند رفت.

متری شش و نیم چندی پیش در بخش افق های هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز اولین حضور بین المللی خود را تجربه نموده بود. این فیلم دومین تجربه فیلمسازی بلند سعید روستایی با بازی پیمان معادی، نوید محمدزاده، پرینار ایزدیار است و هومن کیایی، مازیار سیدی، مهدی حسینی نیا، علی باقری، مرجان قمری و پیمان شریعتی جمعی از دیگر بازیگران آن هستند که داستانی اجتماعی را با موضوع معضل مواد مخدر به تصویر می کشد.

پسر- مادر نیز که در اولین حضور خارجی خود در بخش دیسکاوری جشنواره تورنتو به روی پرده می رود، محصول مشترک ایران و جمهوری چک است و داستان زن تنهایی را روایت می نماید که در یک کارخانه در آستانه تعطیلی مشغول کار است. او با پیشنهاد ازدواجی روبرو می گردد که می تواند زندگی اقتصادی او را تامین کند اما خانواده اش را نابود کند.

14 فیلم از کشورهایی چون ایران، سوئد، استرالیا، برزیل، فرانسه، گواتمالا، مکزیک، انگلیس، دانمارک، بوسنی و هرزگوین و آمریکا در بخش رقابتی جشنواره فیلم زوریخ برای کسب جایزه چشم طلایی بهترین فیلم جشنواره رقابت می نمایند.

فیلم کوتاه سکوت به کارگرانی علی عسگری و فرنوش صمدی نیز به عنوان نماینده سینمای ایتالیا در قالب بخش نمایش های ویژه جشنواره در کنار چند فیلم کوتاه دیگر به روی پرده می رود.

سال جاری الیور استون کارگردان مطرح آمریکایی ریاست هیات داوران بخش رقابتی این رویداد سینمایی را بر عهده دارد.

پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم زوریخ از تاریخ 26 سپتامبر تا 6 اکتبر (4 تا 14 مهر ماه) در کشور سوئیس برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "متری شش و نیم و پسر- مادر در بخش رقابتی جشنواره زوریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متری شش و نیم و پسر- مادر در بخش رقابتی جشنواره زوریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید