سرقت از هزار کارت بانکی توسط دو نوجوان ، هر دو متهم دستگیر شدند

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، فرمانده انتظامی استان بوشهر از شناسایی و دستگیری دو دزد نوجوان 16 ساله که با تشکیل یک باند و طراحی سایت و درگاه جعلی بانکی از اطلاعات هزار کارت بانکی کپی و برداشت وجه نموده بودند، اطلاع داد.

سرقت از هزار کارت بانکی توسط دو نوجوان ، هر دو متهم دستگیر شدند

ایسنا نوشت: سردار خلیل واعظی در این خصوص اظهار کرد: افسران سایبری پلیس فتا استان در کوشش مستمر و آنالیز های علمی خود در راستای سالم سازی فضای مجازی به کارکرد چند درگاه به ظاهر بانکی مشکوک شدند.

وی اضافه نمود: ماموران پلیس فتا با بهرمندی از روش های تخصصی، دریافتند افرادی با هویت های پنهان و غیر واقعی با ایجاد چند درگاه بانکی جعلی با ترغیب مردم برای استفاده از این درگاه ها، اقدام به کپی برداری از مشخصات کارت های بانکی هموطنان می نمایند.

به گفته سردار واعظی، اعضای باند از این طریق مشخصات بیش از هزار کارت بانکی در سراسر کشور را کپی و با انتقال موجودی حساب مالباختگان به حساب های خود یا خریدهای اینترنتی از موجودی حساب مالباختگان اقدام به سرقت از حساب هموطنان می کردند.

این مقام انتظامی اظهار کرد: با اقدامات عملیاتی پلیس هویت دو نفر از متهمان در استان بوشهر شناسایی و بلافاصله دستگیر شدند که در ادامه مشخص شد متهمان همدست سومی نیز دارند که در خارج از کشور سکونت دارد و کوشش لازم برای دستگیری وی در دست اقدام می باشد.

وی با بیان اینکه میزان دقیق برداشت این افراد از حساب های شهروندان در دست آنالیز است، گفت: بعضی از کارت های بانکی که اطلاعات خصوصی آنها کپی شده دارای موجودی بیش از 20 میلیون تومان بوده اند.

سردار واعظی توضیح داد: با اقدام به موقع پلیس فتا، تعدادی از سفارش های خرید لغو و هزینه پرداختی به حساب اصلی مالباخته عودت داده شد، همچنین بخشی از کالاهای سفارش شده که عموما قطعات رایانه و تجهیزات جانبی دیجیتال بود با همکاری اداره پست به پلیس فتا منتقل شد که با هماهنگی قضایی درباره این اقلام مشخص تکلیف خواهد شد.

فرمانده انتظامی بوشهر اعلام نمود: هر 2 متهم دستگیر شده که 16 سال دارند در منزل شخصی به دور از چشم و نظارت والدین اقدامات مجرمانه خود را انجام می داده اند، لذا ضرورت دارد والدین بر فعالیت های فرزندان خود در فضای مجازی نظارت هوشمندانه ای داشته و توصیه های پلیس فتا را مدنظر قرار دهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "سرقت از هزار کارت بانکی توسط دو نوجوان ، هر دو متهم دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت از هزار کارت بانکی توسط دو نوجوان ، هر دو متهم دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید