رئیس قوه قضائیه در تقدیم لایحه منع خشونت علیه زنان اقدام لازم را انجام دهد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می رود که رئیس قوه قضاییه، رافت رضوی را با عدالت علوی تلفیق نموده و در برخورد با کسانی که مطالبات صنفی دارند مانند کارگران، معلمان و زنان با عطوفت بیشتری برخورد شود.

رئیس قوه قضائیه در تقدیم لایحه منع خشونت علیه زنان اقدام لازم را انجام دهد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، سیده فاطمه ذوالقدر در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: باید واقع بینانه به مسائل نگاه کنیم همه می دانیم راه توسعه از راستا پرورش سرمایه های انسانی می گذرد، ولی چگونه با آنها برخورد کردیم. بخشی از این سرمایه بچه ها کار هستند که طرحی کامل برای آنها در نظر نگرفتیم. بخشی از آنها بچه ها بی هویت هستند که چشم انتظار تصویب لایحه اعطای تابعیت مانده اند. برخی دیگر نوجوانان هستند که در آرزوی آموزش عالی با تلاش خود درصدد شکستن سد کنکور بوده ولی غافل از این که نظام آموزشی ما اسیر مافیای کنکور است و سرمایه کشور را با غفلت از این موضوع در راستا مهاجرت نخبگان از دست داده و شوق جوانان را از بین برده است.

وی ادامه داد: بخش اعظم این سرمایه های انسانی به دلیل نبود اشتغال سرخورده شده اند که لازم است دستگاه های مربوطه، وزارت صنعت و وزارت کار اقدامات لازم را انجام دهند. انتصاب هرچه سریع تر وزیر توانمند برای وزارت میراث فرهنگی می تواند در تحقق برنامه ها و سیاست های اشتغالزا در بحث گردشگری و صنایع دستی عشایر موثر باشد.

ذوالقدر افزود: زنان نیز به عنوان سرمایه انسانی نمی توانند هنوز به وعده هایی که با هدف تحقق رویکرد عدالت محور برای انتصاب در 30 درصد پست های مدیریتی داده شده دست پیدا کنند و در انتظار انتصاب وزیر زن مانده اند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: لازم است که صداوسیما در جهت جذب مخاطبان بیشتر تلاش کند و با ارتقای همدلی میان پرسنل خود آنها را بیشتر با ارزش های نظام همگام کرده تا از بروز مشکلاتی همچون دسترسی غیرمجاز به آرشیوها و پیوستن به شبکه های معاند جلوگیری شود. لازم است رییس صداوسیما پاسخگویی لازم را در جهت شفاف سازی افکار عمومی داشته باشد. لازم است از عرصه هنر و هنرمندان حمایت لازم انجام شود و با نگاهی ارزشی به عملکرد آنها را در جایگاه حقیقی خویش قرار دهیم.

کننده تهران ادامه داد: در راستا خودکفایی مانند صنعت دفاعی به جایگاه ارزنده ای دست پیدا کردیم. رهبر معظم انقلاب رونق مالی کشور را وابسته به خصوصی سازی و اعتماد به جوانان دانسته ولی اکنون در راستا خصوصی سازی برای سالیان متمادی شفافیت مورد نظر نبوده و آنچه در واگذاری ها عاید مردم شد بیکاری و تعدیل نیروی کار و آنچه عاید اقتصاد شد رانتخواری و دست های نامرئی فساد و حقوق ها و املاک نجومی و وام های کلان بود که اخیرا اقدامات خوبی برای کوتاه کردن دست چپاولگران توسط قوه قضاییه اجرا شده و به پرونده های فساد مالی به خوبی رسیدگی شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی شرح داد: از رویکرد مدبرانه رییس قوه قضاییه در مختومه کردن پرونده های برخی وبلاگ فیسی بوک تقدیر می کنیم انتظار می رود که رافت رضوی را با عدالت علوی تلفیق کنند و در راستای حفظ حرمت و کرامت انسانی در برخورد با کسانی که مطالبات صنفی دارند همچون کارگران، معلمان و زنان با عطوفت بیشتری برخورد شود و در تقدیم لایحه منع خشونت علیه زنان اقدام لازم را انجام دهند.

ذوالقدر گفت: استان تهران علی رغم این که 51 درصد درآمد مالیاتی دارد به لحاظ سرآنه آموزش و مدارس غیراستاندارد در زمره محروم ترین استان هاست. در برخی مناطق کلاس ها در کانکس برگزار می شود. خانه بهداشت شهرستان های همجوار پایتخت از نعمت داشتن آمبولانس و پزشک متخصص و امکانات اولیه محروم هستند. کلانشهر تهران در صورت عدم تخصیص اعتبار و بودجه لازم می تواند به محلی برای افزایش آسیب ها و فساد تبدیل شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رئیس قوه قضائیه در تقدیم لایحه منع خشونت علیه زنان اقدام لازم را انجام دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس قوه قضائیه در تقدیم لایحه منع خشونت علیه زنان اقدام لازم را انجام دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید