رئیس جمهور سه سال پیش دستور حضور بانوان در استادیوم ها را داد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در شروع نشست ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی که امروز شنبه برگزار گردید، با تبریک پیروزی پرگل تیم ملی فوتبال ایران مقابل کامبوج گفت: اگرچه کامبوج حریف سختی نبود اما پیروزی با چهارده گل بسیار ارزشمند بود و از چند جهت کام ملت قهرمان ایران در این روز شیرین شد.

رئیس جمهور سه سال پیش دستور حضور بانوان در استادیوم ها را داد

وی ادامه داد: اراده کلی دولت و نظام جمهوری اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب بر این بود که بانوان در همه عرصه ها حقوق برابر با مردان داشته باشند و انصافا در تمام عرصه های اجرایی، علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی هرجا فرصت برابر به زنان داده شد گوی سبقت را از مردان ربودند. در ورزش هم از نظر سالن های اختصاصی و سایر امکانات امروز بانوان شرایط خوبی دارند و در هر دو بعد ورزش همگانی و قهرمانی خوش درخشیدند.

وزیر ورزش یادآور شد: در فوتبال بانوان ما هم تیم ملی خوب و هم لیگ های با کیفیتی داریم. در فوتسال هم که با وجود محدودیت ها و شرایط سخت قهرمان آسیا هستیم.

سلطانی فر سپس با اشاره به اراده دولت برای حضور بانوان در ورزشگاه ها از سه سال قبل گفت: اقای دکتر روحانی رئیس جمهور سه سال قبل در نامه ای صراحتا از من و وزیر کشور خواست شرایط حضور زنان در ورزشگاه های فوتبال به سرعت فراهم گردد و خوشبختانه در چند نوبت مثل بازی با بولیوی و فینال باشگاه های آسیا این رخ داد. حتی در دو مسابقه ایران در جام جهانی هم خانواده ها به وسیله LED بدون هیچ مسئله ای بازی ها را در ورزشگاه آزادی تماشا کردند. در روز مسابقه با کامبوج این اتفاق گسترده تر بود و بانوان بدون هیچ مسئله ای به وسیله سایت بلیت تهیه کردند.

وی تاکید نمود: همه رسانه های داخلی و خارجی این روز تاریخی را تحسین کردند و حتی مخالفین نظام هم نتوانستند هیچ ایرادی بگیرند. جا دارد از کوشش و اراده دولت، همکاری شورای امنیت ملی، وزارت کشور، نیروی انتظامی که در کنار وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال این اتفاق بزرگ را رقم زدند، تشکر کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در انتها گفت: از این اتفاق مهم ملی یک ملت اعتماد به نفس گرفت و احساس افتخار و غرور داشت. در آینده هم با رعایت شرایط فرهنگی شاهد حضور بانوان در ورزشگاه های ورزشی محل دیدار تیم ملی ایران خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رئیس جمهور سه سال پیش دستور حضور بانوان در استادیوم ها را داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور سه سال پیش دستور حضور بانوان در استادیوم ها را داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید