خبرنگاران ژاپنی ها به توسعه گردشگری کردستان یاری می نمایند

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، سنندج - خبرنگاران - آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) در دومین سفر خود به استان کردستان اقدامات اولیه برای یاری به توسعه گردشگری کردستان را شروع کرد.

خبرنگاران ژاپنی ها به توسعه گردشگری کردستان یاری می نمایند

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان روز پنجشنبه در این ارتباط به خبرنگار وبلاگ فیسی بوک گفت: هدف جایکا تدوین مطالعات امکان سنجی توسعه گردشگری شمال غرب کشور و اجرای این مطالعات و طرح های مرتبط است.

سید محسن علوی اضافه نمود: مشاوران آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) در 2 مرحله سفر به استان، ظرفیت های گردشگری، هتل ها و آمارها را آنالیز کردند.

وی با بیان اینکه جایکا دوره های آموزشی نیز برگزار می نماید اضافه نمود: پروژه های مطالعاتی جایکا 2 تا سه سال طول می کشد و این آژانس آمادگی یاری به طرح های گردشگری و ارائه تسهیلات به این طرح ها را دارد.

علوی یادآور شد: مشاوران این آژانس در بازدیدهای میدانی از غار کرفتو، دریاچه زریوار و روستاهای اطراف آن، قلعه لک لک ها، سایت پرنده نگری زریوار، اقامتگاه بومگردی نشار، هورامان و هوارها دیدن کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان تاکید نمود: مشاوران جایکا در جلسه ای با حضور معاون عمرانی استانداری و بخش خصوصی هم حضور پیدا کردند.

وی اضافه نمود: هدف جایکا ایجاد شغل، یاری به معیشت و زندگی در مناطق کمتر توسعه یافته با نگاه به محیط زیست است که در برنامه اخیر خود در کشور به دنبال دستیابی به این اهداف به وسیله توسعه گردشگری است.

علوی گفت: استان های قزوین، اردبیل، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در این طرح حضور داشتند که استان کردستان نیز اخیراً به آن اضافه نموده شد.

جایکا نام یک سازمان دولتی مستقل بین المللی در ژاپن است که در زمینه توسعه به دولت ژاپن و همچنین کشورهای در حال توسعه یاری می نماید.

6108/ 9102

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ژاپنی ها به توسعه گردشگری کردستان یاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ژاپنی ها به توسعه گردشگری کردستان یاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید